Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Są pierwsze recenzje. Zobaczcie mnóstwo rozgrywki z gier w 4K i porównań

News
7095V
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Są pierwsze recenzje. Zobaczcie mnóstwo rozgrywki z gier w 4K i porównań
Wojciech Gruszczyk | 07.11.2016, 14:33

W Sieci właśnie wylądowały pierwsze materiały prezentujące rozgrywkę z PlayStation 4 Pro. Możemy zapoznać się z licznymi porównaniami oraz opiniami dotyczącymi konsoli Japończyków. Jesteście ciekawi, czy warto sięgać po sprzęt Sony? 

Przeglądając pierwsze opinie o PlayStation 4 Pro można natknąć się na jedną opinię – jeśli nie posiadacie konsoli Sony, a zamierzacie nabyć sprzęt, to właśnie PRO jest najlepszym rozwiązaniem. Urządzenie faktycznie upłynnia i upiększa znane produkcje.

Gdy jednak posiadacie już PS4, to trzeba również spojrzeć na TV – mając w domu telewizor z 4K, to inwestycja w PRO będzie zauważalna, bo gry faktycznie już teraz prezentują się lepiej. Sytuacja jest bardziej kłopotliwa w momencie rozgrywki na „zwykłym TV”… Tutaj już wszystko zależy od Waszego portfela.

Ekipa Digital Foundry postanowiła zadać sobie znaczące pytanie – czy PlayStation 4 Pro jest pierwszą konsolą w prawdziwym 4K? Wszystko zależy od produkcji. Najlepszą jakość prezentuje aktualnie Rise of the Tomb Raider, który wygląda naprawdę wyśmienicie. Premierowe pozycje w głównej mierze korzystają z dynamicznego skalowania obrazu i… Poprawiają jakość pozycji, ale trzeba mieć jednocześnie pewność, że to dopiero „początek” PRO – pozycje przygotowywane od początku z myślą o wykorzystaniu dodatkowej mocy (między innymi ) będą prezentować najwyższą jakość i zaprezentują „moc PRO”.

Jednocześnie Brytyjczycy chwalą autorów przygody Lary za przygotowanie opcji graficznych, które prezentują się wyśmienicie. Każdy gracz może odbierać pozycję na swój sposób, a to jest niezbędne z powodu… Telewizorów. Bo nie każdy musi w dniu premiery PS4 Pro posiadać w domu porządny i (wciąż) drogi odbiornik.

A jeśli nie posiadacie TV 4K? To również możecie odczuć różnicę. Nie tylko w płynności animacji – tutaj najlepszym przykładem jest aktualnie Call of Duty: Modern Warfare Remastered, który trzyma stałe 60 klatek – ale również w oprawie. Gry nawet na zwykłych telewizorach działają i wyglądają lepiej… Choć nie jest to zasadą. Musimy pamiętać, że sprzęt dopiero raczkuje i kolejne pozycje mają pokazać prawdziwą siłę sprzętu. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych