SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2016 12:10
The Last of Us nawet bez PS4 Pro wygląda lepiej dzięki obsłudze HDR
3773V

The Last of Us nawet bez PS4 Pro wygląda lepiej dzięki obsłudze HDR

Już wczoraj informowaliśmy was, że The Last of Us doczekało się już wsparcia dla PlayStation 4 Pro. Dziś mamy okazję przyjrzeć się, na ile gra wygląda lepiej po wprowadzeniu takiego "wspomagania".

Gry nie możemy jeszcze oczywiście przetestować w rozdzielczości 4K oferowanej przez PS4 Pro, które trafi na rynek 10 listopada. Możemy natomiast przyjrzeć się, jak produkcja prezentuje się w HDR (High Dynamic Range). Taka opcja oferowana jest nie tylko na PS4 Pro, ale również na zwykłych modelach PS4. W największym skrócie tryb HDR podbija kontrast obrazu, ale zachowuje przy tym detale w najjaśniejszych i najciemniejszych obszarach (innymi słowy - zwiększa rozpiętość tonalną obrazu).

Screenshoty prezentowane w galerii prezentują zmiany w kontraście, które oferuje włączenie opcji HDR. Oczywiście trzeba pamiętać, że pełnię efektu można zauważyć tylko na wyświetlaczach obsługujących taki tryb pracy.

HDR i wsparcie dla PS4 Pro to nie wszystkie nowości w aktualizacji 1.07 do The Last of Us. Gra dorobiła się też wg notatek wydawcy "ulepszonej jakości dźwięku stereo".

Tagi: hdr ps4 pro the last of us

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
The Last of Us
  • Platformy:  PS4   PS3 
  • Data premiery - Polska: 14.06.2013
  • Pełna
  • od lat 18 wulgarny język online przemoc
Miesięcznik PSX Extreme