Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2016 15:21
Horizon: Zero Dawn będzie błyszczeć na PS4 Pro! Twórcy chwalą się techniką i zapewniają piękną grę na PS4
2987V

Horizon: Zero Dawn będzie błyszczeć na PS4 Pro! Twórcy chwalą się techniką i zapewniają piękną grę na PS4

Już w marcu sympatycy wielkich, otwartych i zniszczonych światów zapoznają się z Horizon: Zero Dawn. Najnowsza pozycja Guerilla Games urzeka oprawą od pierwszej prezentacji, więc autorzy postanowili opowiedzieć o wykorzystanej technice i zapewnić piękną oprawę na każdej wersji PlayStation 4. 

Guerilla Games postanowiło pochwalić się kilkoma cudownymi widokami ze swojej najnowszej produkcji. Twórcy są bardzo podekscytowani przygotowując tytuł również dla PlayStation 4 Pro i móc wykorzystać moc konsoli, a jednocześnie zapewnić graczom piękniejszą rozgrywkę. Musicie jednak wiedzieć, że tytuł będzie również wyglądał dobrze na „zwykłym” PlayStation 4, ponieważ autorzy zastosowali podczas tworzenia tytułu specjalną technikę.

Deweloperzy kreując Horizon: Zero Dawn wykorzystali supersampling, czyli antyaliasing pełnoekranowy, który jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne karty graficzne. Na początku każda lokacja jest renderowana w wyższej rozdzielczości (zbliżona do 4K), a dopiero później dostosowana do 1080p. W tej sytuacji nawet na standardowym PlayStation 4 gracze mogą oczekiwać naprawdę pięknego świata pozbawionego „schodkowania” na krawędziach. Ta innowacja pozwala stworzyć bardziej szczegółowe tekstury otoczenia, które są widoczne nawet w przypadku 1080p.

Oczywiście na PS4 Pro całość będzie jeszcze ładniejsza, ponieważ studio nie ukrywa, że moc pozwala przygotować świat, który odpowiada pierwotnym założeniom. Dodatkowe szczegóły w środowisku naturalnym i udoskonalone kolory usprawniają doświadczenie. Studio nie może zapewnić natywnego 2160p, ale dzięki dynamicznej rozdzielczości gracze zobaczą piękne szczegóły między innymi na stroju Aloy, na liściach, czy też gałęziach kołysanych na wietrze.

W galerii możecie spojrzeć na kilka ładnych screenów. 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2016/11/01/how-ps4-pro-will-enhance-horizon-zero-dawn

Tagi: guerilla games Horizon: Zero Dawn playstation 4 playstation 4 pro