Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.10.2016 08:12
Piękna grafika w zwiastunie Red Dead Redemption 2
4909V

Piękna grafika w zwiastunie Red Dead Redemption 2

Wczoraj Rockstar opublikował zaskakująco liryczny zwiastun Red Dead Redemption 2. Oczywiście materiał nie zawiódł pod względem wizualnym.

Pierwszą analizą materiału zajęła się już ekipa Digital Foundry. Z tego co przedstawiono na blogu PlayStation wiemy, że gra ma działać na rozwiniętej wersji silnika RAGE, wykorzystanego w Grand Theft Auto V. Ponadto materiały, które ujawnili deweloperzy mają pochodzić wg bloga PlayStation z produkcji w wersji na PS4 i zostały przygotowane w całości w oparciu o silnik gry.

Wg Digital Foundry poziom graficzny ujawniony w zwiastunie odpowiada mniej więcej najlepszym ustawieniom graficznym GTA V z wersji PC. Odległość dorysowywania obiektów ustawiona jest na maksymalnym poziomie, a pop-in obiektów wydaje się w ogóle wyłączony. Bardzo imponująco wypada w przedstawionych scenkach bardzo bogata roślinność, płynnie poruszająca się pod naporem wiatru. Wygląda też na to, że cienie obiektów są rysowane w bardzo dużych odległościach. Oczywiście można się zastanawiać czy tak wspaniale wyglądającą grafikę uda się Rockstar zrealizować na PS4 czy by ją zobaczyć trzeba będzie kupić PS4 Pro? Na razie nie mamy odpowiedzi na to pytanie.

Z pewnością autorom GTA V zadanie ułatwia jedna sprawa. Twórcy nie muszą przejmować się już konsolami starej generacji, co oczywiście ułatwia optymalizację gry na PS4 i XOne.

Red Dead Redemption 2 ma pojawić się na rynku w wersji na PS4 i XOne na jesieni 2017 r. Nie wiadomo nic jeszcze na temat powstania wersji na PC.

 

 

Niezły materiał przygotowała również redakcja IGN, która próbuje wyłuskać z tych kilkudziesięciu udostępnionych sekund pierwsze konkretne informacje na temat RDR 2.

 

Źródło: YouTube

Tagi: grafika rdr 2 Red Dead Redemption 2 Rockstar Take-Two