SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.10.2016 14:35
Insomniac Games chce przenieść Sunset Overdrive na PC i stworzyć kontynuację, ale to Microsoft decyduje
508V

Insomniac Games chce przenieść Sunset Overdrive na PC i stworzyć kontynuację, ale to Microsoft decyduje

Sunset Overdrive to jeden z ciekawszych, ekskluzywnych tytułów przygotowanych wyłącznie na Xboksa One. W sprawie przyszłości uniwersum wypowiedziało się studio, które chciałby nadal pracować nad tą serią.

Sunset Overdrive zadebiutowało dotychczas wyłącznie na konsoli Microsoftu, ale amerykańska korporacja bardzo chętnie wrzuca swoje wszystkie najnowsze pozycje również na komputery osobiste. Jak się jednak okazuje kluczowym słowem w tej sytuacji jest „najnowsze”, ponieważ Amerykanie nie zamierzają tracić gotówki na portowanie wcześniej przygotowanych tytułów.

Insomniac Games kilka dni temu powiedziało, że z wielką przyjemnością zajęłoby się wrzuceniem gry na PC, ale oczywiście wszystko zależy od Microsoftu. A to właśnie korporacja z Redmond nie zamierza inwestować w ten projekt:

„Insomniac Games jest świetnym partnerem i uwielbiamy z nimi pracować. Wszyscy jesteśmy dumni z Sunset Overdrive i zawsze szukamy sposób do wprowadzenia produkcji dla naszych fanów. Jednak w tej chwili nie mamy dodatkowych informacji na ten temat.”

Wiele na to wygląda, że pozycja podzieli losy Halo 5: Guardians – Microsoft wspomniał, że nadchodzące odsłony serii Halo mogą trafić na dwie platformy, ale deweloperzy mają skupić się wyłącznie na nowych projektach.

Ciekawostką na pewno jest informacja, według której Insomniac Games bardzo chętnie zajęłoby się kontynuacją Sunset Overdrive, ale oczywiście tutaj wszystko zależy od Microsoftu. Zagralibyście w drugą odsłonę tej kolorowej pozycji? 

Źródło: http://gamingbolt.com/microsoft-says-no-further-news-on-sunset-overdrive-for-pc

Tagi: insomniac games microsoft pc sunset overdrive xbox one

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Sunset Overdrive
  • Platformy:  XONE 
  • Data premiery - Polska: 31.10.2014
  • Pełna
  • od lat 16 wulgarny język online przemoc
Miesięcznik PSX Extreme