SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2016 17:17
Powstawała kontynuacja Dante's Inferno. Gracze mogli zmierzyć się z aniołami
1145V

Powstawała kontynuacja Dante's Inferno. Gracze mogli zmierzyć się z aniołami

Na początku 2010 roku gracze zapoznali się z wymagającym slasherem od Visceral Games. Tytuł nie osiągnął oczekiwanych wyników, ale Electronic Arts zezwoliło na przygotowywanie kontynuacji. Niestety, po pewnym czasie prace nad grą zostały anulowane. 

W Dante's Inferno wcieliliśmy się w tytułowego bohatera, który wyruszył do samego piekła za swoją ukochaną. Dla wielu graczy propozycja Visceral Games była niedopracowanym klonem God of War, który nie mógł osiągnąć oczekiwanego sukcesu. Tytuł zebrał oceny na poziomie 75%.

Mimo wszystko fani gatunku mieli nadzieję, że Electronic Arts zezwoli deweloperom na przygotowanie kontynuacji, która poprawi mankamenty pierwowzoru. Tak się właśnie stało - Dante's Inferno 2 było przygotowywane, a podczas przygody bohater miał tym razem wskoczyć między innymi do Czyśćca, gdzie zmierzyłby się z aniołami. Studio miało tym razem zapożyczyć system wspinaczki z Uncharted oraz Assassin's Creed.

Tymi informacjami podzielił się ze społecznością znany shinobi602, który wielokrotnie przedstawiał szczegóły na temat wcześniej niezapowiedzianych tytułów. Dante's Inferno 2 zostało niestety anulowane, jednak nie otrzymaliśmy konkretnego powodu.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: