Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2016 19:00
Dark Souls III to koniec serii. From Software tworzy nowego Armored Core
2064V

Dark Souls III to koniec serii. From Software tworzy nowego Armored Core

Japończycy z From Software nie zakończyli prac nad Dark Souls III, ale deweloperzy w spokoju mogą patrzeć w przyszłość. Studio rozwija dwa nowe projekty, a Hidetaka Miyazaki postanowił wspomnieć o produkcjach i wyjaśnić przyszłość serii Dark Souls. 

Hidetaka Miyazaki udzielił w ostatnich dniach kilku wywiadów, z których jasno wynika, że szef From Software nie zamierza przygotowywać kolejnych odsłon z serii Dark Souls.

„Czas odejść od serii Dark Souls. Jako szef From Software nie neguję całkowicie powrotu do tego uniwersum w przyszłości. Może znajdzie się ktoś w firmie, kto będzie chciał tworzyć kolejne odsłony, ale uważam, że seria zakończy się po dwóch DLC.”

Aktualnie nie możemy spodziewać się produkcji, w których będziemy ganiać za kolejnymi bossami, ale nie wierzę, by ktokolwiek ubił kurę znoszącą złote jaja. Przedstawiciel From Software po prostu zaznaczył, że jego firma nie może kojarzyć się głównie z jedną serią i teraz nadszedł czas na nowe projekty. Jednocześnie Miyazaki nie uważa, że „Dusze” stworzyły nowy podgatunek, ale jest zadowolony, że jego twórczość pomogła innym autorom w kreowaniu wymagających RPG-ów.

Gracze mogą spodziewać się również odświeżenia kilku znanych pozycji – Dark Souls lub Demon's Souls na PS4 i XOne? Na konkrety jeszcze za wcześnie, ale Miyazaki dał dziennikarzowi Polygonu do zrozumienia, że odświeżenie starszych odsłon jest możliwe. 

Twórca dodał, że jego zespół pracuje teraz nad nową grą z serii Armored Core oraz innym, „dziwnym” projektem. Japończyk nie chciał wchodzić w szczegóły pozycji, ale te nadejdą pewnie już w przyszłym roku. 

Źródło: http://www.polygon.com/2016/9/21/12999428/dark-souls-3-final-game-dlc-ashes-of-ariandel-miyazaki-last-finale

Tagi:

Nie przegap