Konrad Adamczewski Konrad Adamczewski 07.04.2010 02:01
SEGA o Natalu i MadWorld
425V

SEGA o Natalu i MadWorld

Niedawno Komodo donosił o zamknięciu przez SEGĘ jednego oddziału w San Francisco. Teraz dla fanów firmy, która światu dała Sonica, mamy znacznie lepsze informacje. Magicy z Japonii szykują bowiem dla nich miłą niespodziankę. Kiedy? Oczywiście na zbliżającym się wielkimi krokami czerwcowym E3.

xxxxx


Chodzi o tajemniczy projekt "Niebieskich", który powstaje z myślą o Natalu. Mike Hayes z japońskiej firmy nie ukrywa, że SEGA jest bardzo wdzięczna zarówno Microsoftowi, jak i Sony za wcześniejsze udostępnienie devkitów zarówno do pisania gier na Natala, jak i PS Move. Dzięki temu developerzy miali trochę czasu, by pomyśleć nad ciekawym wykorzystaniem kamerki do X'a i niedługo zobaczymy efekty tych prac. Kawałek kodu który zostanie zaprezentowany podczas E3 powstał w japońskim oddziale firmy i Hayes nazwał go "wyśmienitym prototypem".

Przy okazji przyznał, że w najbliższej przyszłości firma zamierza ze swoimi poważniejszymi produkcjami szerokim łukiem omijać Nintendo Wii. Spowodowane jest to niską sprzedażą MadWorlda, który znalazł nieco trochę ponad 400 tysięcy nabywców. Swoją drogą, mi ta produkcja Platinum Games, podobnie jak Bayonetta, bardzo przypadła do gustu, więc jeśli u kogoś zalega konsola Wielkiego N, a nie miał przyjemności zagrać, to szczerze polecam.

Tagi: natal