Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.09.2016 09:26
Duke Nukem 3D to nie tylko prosty remaster - gra dorobiła się nowych poziomów i muzyki!
2342V

Duke Nukem 3D to nie tylko prosty remaster - gra dorobiła się nowych poziomów i muzyki!

26 sierpnia donosiliśmy o tym, że Gearbox szykuje remaster Duke Nukem 3D. Dzisiaj możemy już opowiedzieć nie o przeciekach, ale o konkretach na temat tej produkcji.

Duke Nukem 3D jest cały czas wspominany z rozrzewnieniem przez rzeszę fanów tej marki. W związku z tym faktem Gearbox Software postanowiło wykorzystać posiadaną przez siebie licencję na rzeczone IP. Firma kończy przygotowywanie remastera Duke Nukem 3D, który trafi na rynek w wersji na PS4, XOne oraz PC już 11 października.

W wersji remaster znajdziemy 4 epizody z pierwotnej wersji Duke Nukem 3D. Gearbox udało się jednak zrekrutować deweloperów odpowiedzialnych za pierwowzór, dzięki czemu stworzono jeszcze jeden, piąty epizod, który zapewni nam 8 świeżych poziomów. Gra dorobiła się też nowych utworów muzycznych, skomponowanych przez znanego fanom Lee Jacksona.

To nie koniec dobrych wieści - za remaster kultowych powiedzonek Duke'a odpowiada znowu Jon St. John, który wykonywał dubbing od pierwotnej wersji Duke Nukem 3D.

Co ważne - w grze pojawi się również tryb sieciowy dla 8 graczy. W multiplayerze będzie można prowadzić kooperację, rywalizować ze sobą, a także walczyć z maksymalnie 7 botami.

Poniżej znajdziecie trailer Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour. Produkcja trafi na rynek 11 października.

Ile to będzie kosztować na konsolach jeszcze nie wiemy. W przypadku Steam ruszyła już przedsprzedaż i grę wyceniono na 20 euro.

 

Tagi: