Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.08.2016 14:03
Konami nie przygotuje oczekiwanej przez fanów misji 51 do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
1112V

Konami nie przygotuje oczekiwanej przez fanów misji 51 do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Konami potwierdziło przygotowanie wypakowanej edycji Metal Gear Solid V, w której znajdą się dwie gry oraz wszystkie wcześniej wydane rozszerzenia. Autorzy nie mają jednak zamiaru zakończyć prac nad misją 51, która mogłaby się okazać idealnym zakończeniem tej wielkiej produkcji.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to wielkie pożegnanie Hideo Kojimy z serią Metal Gear, a jednocześnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier z tej serii. Japończycy latami przygotowywali pozycję, która w ostateczności zebrała mieszane uczucia.

Wielu graczy narzekało na zakończenie, które nie zamyka wszystkich wątków. Jak się później okazało autorzy pracowali nad 51 misją, która miała odbyć się po znanym nam zakończeniu – materiały z zadania znalazły się w edycji kolekcjonerskiej produkcji.

Konami wydając Metal Gear Solid V Definitive Edition ma idealną okazję do dokończenia opowieści, ale… Tak się niestety nie stanie. Korporacja zaznaczyła, że dodany materiał jest wyłącznie bonusem dla kolekcjonerów i prace nad misją nigdy nie zostaną zakończone… Choć ekipa nie ukrywa, że niektóre wątki mogą być kontynuowane w kolejnych grach z serii Metal Gear.

Szkoda podjętej decyzji, ale czy ktokolwiek jest zaskoczony? Japońska firma ma własną wizję na to uniwersum, a najlepszym dowodem tych słów jest zapowiedź Metal Gear Survive.

Poniżej przedstawiam wspomniany materiał, ale jednocześnie ostrzegam, że zawiera 4,5 tony szczegółów z historii. Nie oglądajcie tego filmu jeśli jeszcze nie poznaliście tej wielkiej przygody.  

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/metal_gear_solid_5_the_phantom_pain/news/konami_has_no_plans_to_finish_metal_gear_solid_5s_mission_51.html

Tagi: konami metal gear solid v: the phantom pain