Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.08.2016 12:33
Final Fantasy XV z wyraźnymi różnicami w oprawie na PS4 i XOne i paczką nowych screenów
5663V

Final Fantasy XV z wyraźnymi różnicami w oprawie na PS4 i XOne i paczką nowych screenów

Final Fantasy XV to kolejna produkcja, która nie zaoferuje identycznej oprawy na obu konsolach aktualnej generacji. Hajime Tabata postanowił zdradzić szczegóły rozdzielczości, a na deser możemy spojrzeć na materiał przedstawiający różnice.  

Na ostatnim Active Time Report reżyser Final Fantasy XV postanowił poruszyć temat rozdzielczości. Mogliśmy się spodziewać, że gra na konsolach nie będzie prezentować identycznej jakości, ale w przypadku tego tytułu możemy mówić o większych różnicach.

FFXV zadziała na PlayStation  4 w rozdzielczości 900-1080p, zaś w przypadku Xboksa One w 765-900p. Deweloperzy zadbali o dynamiczne skalowanie obrazu, ale nawet na poniższym filmie dostrzeżecie różnice – od połowy materiału pojawiają się porównania.

Autorzy nadal usprawniają płynność animacji i według Tabaty gra ma działać na oby platformach w „zbliżonych 30 klatkach na sekundę”. Nie jest sekretem, że Japończycy przełożyli premierę, ponieważ w kilku lokacjach nadal pojawia się problem z fps-ami.

Na początku filmu zobaczycie różnice w tym samym dialogu – podobno scenę można rozegrać nawet na trzeci sposób, ale na szczegóły musimy zaczekać.

Aktualizacja: W galerii znajdziecie paczkę z nowymi screenami

Źródło: http://gamingbolt.com/final-fantasy-15-max-resolution-1080p-on-ps4-900p-on-xbox-one-both-versions-have-dynamic-resolution

Tagi: Final Fantasy XV rozdzielczość Square Enix