Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2016 18:25
Titanfall 2 nie otrzyma rozgrywki cross-platformowej. Przynajmniej aktualnie
392V

Titanfall 2 nie otrzyma rozgrywki cross-platformowej. Przynajmniej aktualnie

Wielu deweloperów wciąż wyczekuje na zgodę Sony, dzięki której będą mogli zaoferować graczom rozgrywkę cross-platformową. Respawn Entertainment nie zamierza aktualnie włączać się do tego biegu, ale sytuacja może zmienić się w niedalekiej przyszłości. 

Zmagania cross-platformowe mają sens wielu grach, ale czy w strzelankach? Na pewno z opcji ucieszyliby się gracze na PlayStation 4 i Xboksa One, jednak dodanie do tego kotła zawodników z komputerów osobistych jest bez wątpienia problematyczne.

Steve Fukuda – reżyser Titanfall 2 – postanowił wypowiedzieć się w temacie zmagań pomiędzy platformami i aktualnie w produkcji nie pojawi się ten element. Deweloper zaznaczył, że nowość nie będzie dostępna na starcie, ale jego ekipa nie zamyka się na taką możliwość.

Sytuację skomentował również Drew McCoy – producent – który zaznaczył, że zabawa może działać, jeśli autorzy zdecydowaliby się na kojarzenie graczy w oparciu o umiejętności, a nie wykorzystywane kontroler. To oczywiście rodzi spore niedogodności dla klientów.

Możemy mieć jednak pewność, że Respawn Entertainment nie będzie rewolucjonizować zabawy bez wcześniejszego poinformowania o tym pomyśle fanów. Studio już wcześniej wielokrotnie pokazało, że potrafi w świetny sposób współpracować ze społecznością. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/titanfall-2-cross-play-unlikely-but-not-ruled-out/1100-6442961/?ftag=GSS-05-10aaa0b

Tagi: cross-platform Respawn Entertainment titanfall 2