Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.08.2016 09:13
Grafika Titanfall 2 pod lupą - gra działa na PS4 w rozdzielczości 900p
1980V

Grafika Titanfall 2 pod lupą - gra działa na PS4 w rozdzielczości 900p

Dziś startują beta testy Titanfall 2 dostępne dla wszystkich zainteresowanych graczy. Jak deweloperom udało się zoptymalizować kod gry na konsolach? Póki co możemy przyjrzeć się w szczegółach edycji strzelaniny na PS4.

Deweloperzy Titanfall 2 celują we framerate na poziomie 60 fps. Niestety odbywa się to w przypadku PlayStation 4 kosztem rozdzielczości. Tytuł śmiga w rozdzielczości natywnej 900p na konsoli Sony. Redakcja DigitalFoundry, działająca w ramach Eurogamer.net, podkreśla, że nieźle zachowuje się framerate gry, który faktycznie przez większość czasu utrzymuje wartość 60 klatek na sekundę. Sporadycznie zdarzają się "dropy" do ok. 45 fps.

Co ważne - gra pozbyła się efektu "rozdzierania" ekranu, który znany był z pierwszego Titanfall. DigitalFoundry chwali też system oświetlenia w Titanfall 2, który jest znacznie lepszy od tego co dostaliśmy w pierwszej odsłonie strzelaniny. Gra imponuje też znacznie bogatszą scenografią – większymi ilościami roślinności itp.

Warto pamiętać, że deweloperzy mają jeszcze trochę czasu na optymalizację kodu gry. Premiera Titanfall 2 odbędzie się 28 października 2016 r.

 


Tagi: