Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 18.08.2016 18:57
Nowa gra Nippon Ichi pozwoli nam zaznać krwiożerczego kapitalizmu
860V

Nowa gra Nippon Ichi pozwoli nam zaznać krwiożerczego kapitalizmu

Freshly Picked: Tingle's Rosy Rupeeland doczekało się duchowego spadkobiercy. Japońskie studio Nippon Ichi, twórcy serii Disgaea, zapowiedziało na PlayStation Vita jRPG-a, w którym pieniądze rządzą literalnie wszystkim.

Akcja rozgrywa się w krainie, która na pierwszy rzut oka nie odbiega od dość klasycznego fantasy znanego z wielu innych produkcji. Jest to jednak tylko ułuda, bowiem w Princess wa Kane no Mouja (niektóre angielskie serwisy używają tłumaczenia "The Princess is Money Hungry", co wyborem idealnym nie jest i w przypadku lokalizacji tytuł będzie na pewno brzmiał inaczej) wszystkim rządzą pieniądze. Można w nim sobie kupić władzę, wyroki sądu, miłość, ba, można nawet pokonać króla demonów będąc żółtodziobem na pierwszym levelu. Główną bohaterką jest księżniczka, niegdyś uśmiechnięta od ucha do ucha, obecnie całkowicie pozbawiona radości życia, której rodzina straciła wszystko przez długi. Chce się ona więc zemścić na pewnej firmie lichwiarskiej za wszelkie krzywdy swoje i swoich rodziców. W zmaganiach towarzyszy jej kamerdyner przypominający chrząszcza (a właściwie nie tyle przypomina co nim po prostu jest).

Na poniżej zamieszczonym filmie (w galerii znajdziecie jeszcze screeny) możecie zobaczyć, że walki toczą się w czasie rzeczywistym. Pieniądze zarabiamy pokonując nieprzyjaciół i zbierając napotykane skarby. W razie kłopotów możemy użyć kalkulatora, aby wstukać jakąś sumę i się wykupić. Kasa służy też do odpalania specjalnych ataków.

Gra, jak wspomnieliśmy na wstępie, ukaże się na PS Vita. Nippon Ichi wyznaczyło premierę na 24 listopada.

Tagi: