Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2016 09:45
Sony wysyła kody SMS-ami: dwustopniowe logowanie użytkowników ruszyło już w Australii i Nowej Zelandii
2561V

Sony wysyła kody SMS-ami: dwustopniowe logowanie użytkowników ruszyło już w Australii i Nowej Zelandii

Sony aktualnie dopracowuje firmware 4.00 dla PlayStation 4, o czym wspominaliśmy kilka dni temu. Japońska firma podejmuje też działania w celu lepszego zabezpieczenia kont użytkowników na PlayStation Network.

Dwustopniowa weryfikacja użytkowników funkcjonuje na większości poważnych portali, oferując użytkownikom znacznie lepsze zabezpieczenie w razie ataku hakerskiego, niż proste hasło. Koncept działa w ten sposób, że oprócz tradycyjnego hasła należy też podać kod, który dany serwis wysyła nam w formie wiadomości tekstowej na telefon komórkowy użytkownika.

Sony, nauczone doświadczeniem po kompromitujących wpadkach z atakami hakerów na serwery PSN, zamierza wprowadzić niedługo we wszystkich regionach system dwustopniowej weryfikacji użytkowników. Aktualnie takie rozwiązanie funkcjonuje już w Australii i Nowej Zelandii. Po testach przeprowadzonych w tych państwach usługa stanie się dostępna również w innych krajach.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że dwustopniowa weryfikacja użytkownika będzie opcjonalna, ale chyba warto się na nią zdecydować, podając swój numer telefonu, by lepiej chronić się przed hakerami, którzy chcieliby napsuć nam krwi i przede wszystkim dorwać się do naszych kart płatniczych.

W galerii mamy dla was zrzuty ekranu, prezentujące cały proces, który póki co dostępny jest w Australii i Nowej Zelandii.

Źródło: http://www.theouterhaven.net/2016/08/sony-2-step-authenication/

Tagi: