Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.08.2016 11:35
No Man's Sky nie przejmuje się krytyką w recenzjach - gra sprzedaje się doskonale w UK
1746V

No Man's Sky nie przejmuje się krytyką w recenzjach - gra sprzedaje się doskonale w UK

Wiemy już, że No Man' Sky rozchodzi się świetnie w cyfrowej dystrybucji. Okazuje się, że gra cieszy się również wielkim zainteresowaniem w formie fizycznej.

Póki co mamy dla was dane z rynku brytyjskiego. Okazuje się, że na deszczowych wyspach Albionu No Man's Sky może pochwalić się świetnym wynikiem sprzedaży. Wg Chart-Track gra w wersji na PS4 rozchodzi się tak dobrze, że osiągnęła drugi najlepszy wynik w historii premier gier na PS4 na rynku brytyjskim, ustępując tylko Uncharted 4.

Chart Track dodało, że jeśli chodzi o premierową sprzedaż tytułów multiplatformych, będących nowymi IP, No Man's Sky wykręciło piąty wynik w rankingu brytyjskich tuzów (przed No Man's Skyu znajduje się tylko Destiny, Watch Dogs, The Getaway i The Last of Us).

Sukces Hello Games można z pewnością przypisać świetnemu momentowi wydania gry, kiedy na rynku brakuje innych świeżych produkcji o podobnej sile przebicia. Jeśli popatrzeć na recenzje gry, to wyłania się nie najlepszy krajobraz - zarówno recenzenci jak i sami gracze często krytykują No Man's Sky za zbyt nużący charakter rozgrywki i zbyt małą różnorodność planet.

Sprzedaż gier w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii:

  1. No Man's Sky
  2. Grand Theft Auto 5
  3. Overwatch
  4. Lego Star Wars: The Force Awakens
  5. Uncharted 4: A Thief's End
  6. Rocket League
  7. FIFA 16
  8. Doom
  9. Call of Duty: Black Ops 3
  10. Minecraft: Xbox Edition

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-08-15-no-mans-sky-sonys-2nd-biggest-ever-ps4-launch-in-uk

Tagi: No Man's Sky sprzedaż uk uncharted 4 wielka brytania wyniki