Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2016 19:31
Tak prezentuje się Nintendo NX? W Sieci pojawiły się zdjęcia patentów
3852V

Tak prezentuje się Nintendo NX? W Sieci pojawiły się zdjęcia patentów

Nintendo nadal oficjalnie nie zaprezentowało urządzenia, ale właśnie pojawiły się materiały, które prawdopodobnie przedstawiają Nintendo NX. Sprzęt przypomina tablet z odłączanymi kontrolerami.  

Brytyjczycy z Eurogamera postanowili opublikować gruby przeciek dotyczący Nintendo NX – dziennikarze zapowiedzieli sprzęt przenośny z odłączanymi kontrolerami, który bez problemu podłączymy do dużego telewizora.

Nintendo nie skomentowało plotek, nie opublikowało żadnego oświadczenia i Japończycy nadal czekają na odpowiedni moment, by przedstawić światu swoje cacuszko. Według ostatnich doniesień urządzenie zostanie ujawnione w połowie września, jednak wiele na to wskazuje, że nie musimy czekać do przyszłego miesiąca – Japończycy zgłosili dzisiaj w Amerykańskim Urzędzie Patentowym poniższe urządzenie.

Jest to oczywiście prezentacja prototypu, ale patrząc na przedstawione zdjęcia mogę uwierzyć, że właśnie tak będzie wyglądać Nintendo NX. Nie są to oczywiście potwierdzone informacje - szczegóły patentu znajdziecie w tym miejscu. 

Ciekawostką jest na pewno informacja, według której przenośne urządzenie ma zawierać kamerę termowizyjną odczytującą gesty gracza. Nintendo może wykorzystać ten patent w sytuacji włożenia urządzenia do stacji dokującej.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: konsola Nintendo nintendo nx przeciek