Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.08.2016 08:54
Chyba lepiej wstrzymać się z zakupem No Man's Sky - gra otrzymuje niskie oceny
5684V

Chyba lepiej wstrzymać się z zakupem No Man's Sky - gra otrzymuje niskie oceny

Napływają do nas kolejne recenzje No Man's Sky i wygląda na to, że chyba jednak warto wstrzymać się trochę z zakupem tej produkcji, jeśli nie jesteście pewni, że taka "refleksyjna" formuła zabawy przypadnie wam do gustu.

Jim Sterling, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na Zachodzie recenzentów, który dawniej pisał do Destructoid, a teraz tworzy swój własny portal, opublikował już swoją ocenę No Man's Sky. Gość wlepił kosmicznej produkcji Hello Games 5/10, twierdząc, że każda nowa lokacja to tylko wariacja kolorystyczna na temat tej samej planety. "Rzeczy wydają się mniej zróżnicowane niż powinny przez proceduralne generowanie świata. Otoczenie składa się z prostych i powtarzalnych klocków i jest to zbyt oczywiste patrząc na planety gry". Wg Sterlinga w No Man's Sky brakuje tego co najważniejsze w grach o eksploracji - uczucia zdziwienia. "Spotkałem tylu obcych, widziałem tyle planet i zdobyłem tyle cholernego węgla, ale ani razu nie zostałem niczym zaskoczony" - napisał recenzent, wlepiając No Man's Sky ocenę 5/10.

Kolejną recenzję przygotował serwis WeGotThisCovered. Niestety tutaj też obyło się bez zachwytów. Autor tekstu wspomina o tym, że produkcja jest przyhype'owana. Walka kosmiczna jest "tak kiepska, że gdybym mógł od razu wyrzuciłbym ją z gry" - twierdzi dziennikarz. Autorzy nie poradzili sobie również z warstwą wideo, pomimo zapowiedzi, że patch 1.03 poprawi błędy wizualne. Na PS4 recenzent "był zażenowany" pop-inem obiektów oraz sporadycznymi ale odczuwalnymi spadkami framerate'u. Problemem gry ma być także zarządzenie zbieranymi przedmiotami i interfejs (prawdopodobnie w wersji PC rozwiązano to lepiej niż na PS4). Redakcja WeGotThisCovered zdecydowała się postawić produkcji Hello Games ocenę 3,5/5.

Kolejną recenzję napisał StarBurstMagazine, który wlepił No Man's Sky ocenę 5/10, twierdząc że gra jest wydmuszką, która nie jest w stanie zaoferować niczego ciekawego zaangażowanym graczom.

Nie najlepszy obraz gry wyłania się też z ocen użytkowników portalu MetaCritic, którzy zdołali już spędzić z No Man's Sky kilkanaście godzin. Obecnie średnia ocen z głosowania graczy to 4.9/10. Wiele osób żali się na to, że gra ma się zbyt szybko nudzić.

 

Pierwsze oceny No Man's Sky:

PurePlayStation (recenzja bez patcha premierowego) 8/10

Jim Sterling 5/10

StarBurstMagazine 5/10

WeGotThisCovered 3.5/5

CriticalHits  5/10

Tagi: