Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2016 17:51
Sony może przed premierą ulepszyć PlayStation 4 Neo. Konsola musi rywalizować z Project Scorpio
3744V

Sony może przed premierą ulepszyć PlayStation 4 Neo. Konsola musi rywalizować z Project Scorpio

Nadal nie otrzymaliśmy oficjalnych szczegółów PlayStation 4 Neo, ale według przecieków urządzenie ma prezentować moc na poziomie 4 teraflopów. Wiele na to wskazuje, że Japończycy jeszcze przed wrzuceniem urządzenia na rynek mogą zwiększyć siłę konsoli. Nowy sprzęt ma od początku rywalizować z potężnie zapowiadającym się Project Scorpio.

Sony pracuje nad PlayStation 4 Neo i według przecieków sprzęt zaprezentuje moc na poziomie 4 teraflopów. Wynik ten prezentuje się nieźle, ale nie możemy zapomnieć, że Microsoft przygotowuje Project Scorpio i sprzęt będzie znacznie mocniejszy – Amerykanie zapowiedzieli siłę operacyjną na poziomie 6 teraflopów.

Różnica jest znacząca i tę sytuację dostrzegają przedstawiciele japońskiej korporacji. Według najnowszych plotek przedstawionych przez dziennikarzy serwisu VICE, włodarze PlayStation rozważają włożenie do urządzenia mocniejszych podzespołów, dzięki którym konsola będzie mogła bez najmniejszego problemu rywalizować z propozycją Amerykanów.

Są to podobno aktualnie wyłącznie rozważania, ale taka praktyka byłaby zrozumiała. W tej wojnie na teraflopy korporacje nie chcą zawieść oczekiwań swoich klientów i z tego powodu Japończycy mogą zweryfikować pierwotne plany.

Nie są to oczywiście potwierdzone informacje, ale bardzo możliwe, że konkrety otrzymamy już na początku września. Podobno na pierwszy tydzień przyszłego miesiąca została zaplanowana impreza Sony, na której zostanie ujawniony PlayStation 4 Neo. 

Źródło: http://gamingbolt.com/ps4-neo-specs-being-increased-by-sony-in-response-to-scorpio-rumor

Tagi: playstation 4 neo project scorpio sony