Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.08.2016 09:44
Sony blokuje wydanie ARK: Survival Evolved na PS4 - deweloperzy proszą o wsparcie graczy
952V

Sony blokuje wydanie ARK: Survival Evolved na PS4 - deweloperzy proszą o wsparcie graczy

Z ARK: Survival Evolved są spore problemy. Gra jest dostępna w wersji Early Access na komputerach osobistych oraz na Xbox One, ale wygląda na to, że na wersję gry na PS4 jeszcze sporo poczekamy.

Właściciele PS4 wyczekujący ARK: Survival Evolved muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Deweloperzy ze studia Wildcard opublikowali komunikat, że wydanie gry w wersji Early Access na PS4 (która ponoć działa na konsoli znakomicie) zablokowało Sony.

"Jeśli chodzi o wydanie ARK: Survival Evolved na PS4 wszystko zależy teraz od Sony. Zostaliśmy poinformowani, że nie możemy wydać gry na tej platformie, dopóki nie zostanie ukończona. Chcielibyśmy oczywiście udostępnić ARK dla użytkowników PS4 jak najwcześniej, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak znakomicie produkcja działa u nas w studiu na PS4. Jeśli chcielibyście zobaczyć na swojej konsoli ARK wcześniej, to proszę poinformujcie o tym Sony. W tej chwili decyzja o publikacji nie zależy od nas" - czytamy na oficjalnej stronie deweloperów.

Sony oczywiście podaje jako powód swojej decyzji brak programu Early Access na PS4. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że wcześniej niedokończone produkcje pojawiły się już na konsoli Sony - m.in. 7 Days to Die, które cały czas funkcjonuje w bibliotece Steam jako tytuł Early Access.

Pytanie czy nie lepiej faktycznie poczekać na wydanie finalnej wersji ARK (prawdopodobnie aż do 2017 roku)? Z Sieci napływa wiele opinii, że tytuł jest obecnie pełen błędów. Mieliście okazję spróbować sił w Survival Evolved?

Tagi: