Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2016 14:32
Neverwinter ma na Xbox One i PC polskie napisy, ale na PlayStation 4 nie dostanie. Twórcy wstrzymują wsparcie
1987V

Neverwinter ma na Xbox One i PC polskie napisy, ale na PlayStation 4 nie dostanie. Twórcy wstrzymują wsparcie

Od tego tygodnia gracze na PlayStation 4 mogą zapoznawać się z bezpłatnym Neverwinter. Gra wcześniej zadebiutowała na konsoli Microsoftu oraz komputerach osobistych i na tych platformach otrzymała polską lokalizację. Niestety, gracze na sprzęcie Sony nie mogą liczyć na napisy. 

Neverwinter to darmowy MMORPG, który bazuje na świecie Dungeons & Dragons. Produkcja w 2013 roku zadebiutowała na PC (średnia ocen 74%), a w ubiegłym roku na Xboksie One (średnia ocen 66%) i od wtorku również gracze na PlayStation 4 mogą rozwijać swoje postacie i poznawać ciekawe historie.

Jak jednak zauważyli gracze, tytuł na sprzęcie Sony nie otrzymał polskiej lokalizacji. Sprawa jest dość niespotykana, ponieważ gra jest zlokalizowana (napisy) na konsoli Microsoftu oraz w wersji na PC. Oczywiście nie jest to przypadek – Norman Krüger, przedstawiciel Perfect World B.V., potwierdził zmiany, przez które wstrzymano pełne wsparcie językowe dla naszego regionu:

"W związku ze zmianami w globalnej strukturze ekonomicznej, wspieranie polskiej wersji językowej stało się wyjątkowo problematyczne, więc musieliśmy podjąć trudną decyzję i zatrzymać pełne wsparcie językowe dla tego regionu. Decyzja ta nie przyszła nam łatwo i została podjęta dopiero po wyczerpaniu wszelkich pozostałych możliwości."

W konsekwencji wszystkie przyszłe rozszerzenia nie będą lokalizowane:

"Co to tak właściwie oznacza dla Was, jako graczy? Przyszłe dodatki (moduły) nie będą tłumaczone na język polski, jednak aktualizacje zawartości dalej będą dla Was dostępne (po angielsku). Wszystkie aktualności związane z grą będą od teraz zapewniane wyłącznie w języku angielskim. Żadnych innych zmian nie będzie. Lista znajomych, gildia, konto bankowe itp. nie zostaną dotknięte w żaden sposób, a obsługa klienta i wsparcie dla płatności będą dalej obsługiwane w waszym języku."

Nie jest to na pewno miła wiadomość dla aktywnych graczy Neverwinter, ale ile ich tak naprawdę w Polsce jest? Nie ukrywajmy, ale gry oparte na modelu biznesowym free-2-play muszą zarabiać, a widocznie nasz rynek nie generuje odpowiednich zysków, by go wspierać. Szkoda jedynie graczy na PlayStation 4, którzy nie otrzymają w sumie już gotowej lokalizacji.

Za podesłanie odnośnika do wiadomości dziękuję użytkownikowi REALista. 

Źródło: Informacja od czytelnika

Tagi: cryptic studios lokalizacja Neverwinter

Nie przegap