Neverwinter

Neverwinter

7,1
25 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 6.8
XONE 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cryptic Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
20.06.2013
Europa:
20.06.2013
Producent:
Cryptic Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
20.06.2013
Europa:
20.06.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Neverwinter (PS4)
8.5
Recenzja: Neverwinter (PS4)
PS4

Neverwinter - opis gry

Neverwinter to sieciowa gra RPG (MMORPG) wyprodukowana przez Cryptic Studios i wydana przez Perfect World Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz Xboxie One. Jego akcja toczyła się w uniwersum Forgotten Realms.

Gameplayowo i fabularnie gra kręci się wokół tytułowego miasta Neverwinter. Przeżywa ono gorsze czasy, bowiem terroryzowane jest przez hordy umarlaków kierowanych przez Valindre Shadowmantle. My wcielamy się w postać, której statek rozbija się niedaleko miejsca zamieszania.

Pod względem rozgrywki tytuł czerpie z Dungeons & Dragons, choć system ten został zmodyfikowany na użytek Neverwinter, by bardziej pasował do tutejszych bardziej zręcznościowych pojedynków. Struktura gry oparta jest na questach, za których wykonanie otrzymujemy punkty doświadczenia pozwalające doskonalić zdolności naszej postaci. Miasto podzielone jest na mniejsze strefy. Początkowo mamy dostęp tylko do niektórych z nich, jednak z czasem (wraz z fabularnymi postępami) ulega to zmianie.

Gra stawia duży nacisk na multiplayer, choć questy możemy też przechodzić sami przy pomocy kompanów kierowanych przez sztuczną inteligencję. Dla tych jednak, którzy zainteresowani są rozgrywką wieloosobową przygotowano warianty kooperacji i rywalizacji. W tym drugim przypadku możemy wziąć udział w bitwach liczących 10 (5 vs 5) lub nawet 40 (20 vs 20) postaci.

Oprócz contentu przygotowanego przez twórców Neverwinter oferuje również edytor, który pozwala nam stworzyć własne questy oraz dungeony. Gra dostępna jest za darmo, lecz znajdziemy w niej specjalny sklep oraz aukcje dające nam możliwość robienia zakupów za prawdziwe pieniądze.

Wideo - Neverwinter

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper