Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.06.2016 08:34
Polacy tworzą intrygujący exclusive na PS4 - poznajcie Bound
1488V

Polacy tworzą intrygujący exclusive na PS4 - poznajcie Bound

Polskie studio Plastic, które dotychczas zajmowało się tworzeniem interaktywnych prezentacji, dem oraz benchmarków na PC tym razem podjęło się bardziej ambitnego wyzwania. Rodzima ekipa kończy tworzyć exclusive'a na PS4, który może ostro namieszać na indyczym poletku.

W trakcie E3 2016 studio Plastic zaprezentowało nowy zwiastun Bound, w którym znalazło się tym razem miejsce na gameplay. Efekty działań Polaków są naprawdę zaskakujące, bo produkcja wygląda na bardzo dopracowaną estetycznie pozycję, w dodatku z potencjalnie ciekawą rozgrywką. W Bound wcielamy się w postać baletnicy, która musi przemierzać, trochę w platformówkowym stylu, dziwaczne krajobrazy, rodem ze snów.

Jeśli chodzi o estetykę gry to z pewnością widać tu, że studio Plastic wywodzi się z demosceny (zabawa geometrią, ciekawe efekty wizualne). Świetna jest też muzyka ukraińskiego kompozytora Olega ‘Heinali’ Shpudeiko. Jeśli gameplay będzie równie mocny jak oprawa audiowizualna, to może wyjść z tego wielki hit, być może na miarę Journey (Podróż).

Warto wspomnieć również, że w powstawaniu projektu pomaga ekipa Santa Monica. Niestety niepewna jest jeszcze data premiery tego projektu. Prawdopodobnie musimy nastawiać się na 2017 r.

 

Tagi: bound e3 2016 gameplay plastic studios polska trailer