Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.06.2016 13:43
PlayStation 4 Neo ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Konsola powinna zostać wkrótce zaprezentowana
5420V

PlayStation 4 Neo ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Konsola powinna zostać wkrótce zaprezentowana

Sony na E3 2016 skupiło się wyłącznie na grach, ale możemy mieć pewność, że mocniejsza wersja PlayStation 4 nadciąga. Według najnowszych plotek urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku! 

Przed E3 otrzymaliśmy oficjalną informację dotyczącą powstawania PlayStation 4 Neo. Andrew House postanowił wspomnieć o urządzeniu, ale jednocześnie zapowiedział, że na imprezie w Los Angeles nie otrzymamy żadnych szczegółów.

Te powinny nadejść w niedalekiej przyszłości. Wewnętrzna formacja Eurogamera – Digital Foundry – otrzymała jednoznaczne informacje dotyczące premiery. Nowa konsola Japończyków ma trafić na rynek jeszcze w 2016 roku!

„Kilka źródeł poinformowało mnie, że mocniejsza wersja PlayStation 4 będzie dostępna jeszcze w tym roku, mimo, że urządzenie nie zostało zaprezentowane na targach E3.”

Jeśli ta wiadomość zostanie potwierdzona to Sony powinno przedstawić sprzęt w niedalekiej przyszłości. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się gamescom 2016 (17-21 sierpień), ale trudno przewidywać, czy Sony pojawi się w Kolonii.

Ta sytuacja może być reakcją Sony na konferencję Microsoftu. Amerykanie przedstawili Xbox One S i zapowiedzieli Project Scorpio, więc japoński gigant może przyspieszyć swoje najbliższe plany i faktycznie wrzucić PlayStation 4 Neo na rynek wcześniej niż pierwotnie zakładano.

Warto jednak zauważyć, jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to pod koniec roku na rynku pojawią się trzy drogie i zarazem pożądane przez graczy urządzenia – Xbox One S, PlayStation 4 Neo i PlayStation VR. 

Źródło: http://www.videogamer.com/news/ps4_neo_will_launch_this_year_despite_e3_no_show_claim_sources.html

Tagi: andrew house playstation 4 neo Sony