Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2016 16:52
Pełne wsparcie myszek i klawiatur wkrótce trafi do Xbox One. Na konsoli może zadebiutować wiele nowych gier
1772V

Pełne wsparcie myszek i klawiatur wkrótce trafi do Xbox One. Na konsoli może zadebiutować wiele nowych gier

Microsoft nie zmienia planów. Phil Spencer podczas E3 kolejny raz skomentował możliwość podłączenia klawiatury oraz myszki do Xboksa One. Szef marki Xbox nie ukrywa, że nowa funkcja zadebiutuje w niedalekiej przyszłości. 

Microsoft nie ukrywa, że zamierza jeszcze bardziej zintegrować Xboksa One z komputerami osobistymi. Na wydarzeniu w Los Angeles otrzymaliśmy kolejną wypowiedź dotyczącą pełnego wsparcia klawiatury oraz myszy.

W rozmowie z dziennikarzem PCGamesN szef marki Xbox zaznaczył, że ta funkcja zadebiutuje w przeciągu najbliższych miesięcy. Amerykańska korporacja zamierza zadbać o ten element, ponieważ zdaniem Spencera wielu deweloperów jest naprawdę zainteresowana wprowadzeniem swoich gier – aktualnie dostępnych wyłącznie na komputerach osobistych – na Xboksa One.

Twórcy dotychczas nie zdecydowali się na ten ruch, ponieważ do tych pozycji niezbędna jest rozgrywka właśnie na zestawie klawiatura + myszka. Sytuacja jest naprawdę ciekawa, ponieważ w tej sytuacji możemy oczekiwać między innymi ciekawych strategii, które są domeną PC-tów. 

Źródło: http://www.vg247.com/2016/06/15/mouse-and-keyboard-support-for-xbox-one-is-months-away/

Tagi: