Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.06.2016 13:14
Jason morduje na pierwszym materiale z Friday the 13th: The Game
1347V

Jason morduje na pierwszym materiale z Friday the 13th: The Game

Szykuje się kawał krwawej produkcji dla prawdziwych fanów Piątku 13. Gun Media opublikowało pierwszy materiał przedstawiający rozgrywkę z Friday the 13th: The Game i gra wygląda… Nietypowo. Trudno mi aktualnie wyobrazić sobie tę koncepcję na dłuższą metę. 

Piątek 13. to bardzo przyjemne uniwersum, które ma fanów na całym świecie. Na pierwsze informacje o nowej grze z Jasonem w roli głównej pomyślałem, że to świetna wiadomość, ale huraoptymizm opadł po przedstawieniu pierwszych szczegółów. Gra to sieciowa, asymetryczna rozgrywka, w której grupa graczy musi ukrywać się przed mordercą.

Zabawa może i ciekawa, ale czy nie lepiej byłoby przygotować klimatyczny horror z dobrą fabułą? Na pewno trudniej, ale pierwszy gameplay pokazuje, że pozycja mogłaby odnieść sukces. Autorzy nie boją się krwawych scen i w sumie wygląda to dość klimatycznie. Szkoda jednak przyjętej koncepcji…

Jason może korzystać z kilku umiejętności, a po znalezieniu ofiary otrzymuje szansę na wykorzystanie otoczenia. W sumie nie wygląda to źle, ale czekam na kolejne szczegóły oraz materiały. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: e3 2016 friday the 13th: the game gameplay Gun Media