Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2016 14:29
Nintendo NX otrzyma wsparcie VR? Z tego powodu konsola zadebiutuje dopiero w przyszłym roku
887V

Nintendo NX otrzyma wsparcie VR? Z tego powodu konsola zadebiutuje dopiero w przyszłym roku

Plotki związane z nową konsolą japońskiej korporacji nasilają się. Stale otrzymujemy przecieki sugerujące możliwości urządzenia, a według najnowszych doniesień, konsola będzie wspierać wirtualną rzeczywistość. 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerowały, że Nintendo jeszcze w tym roku wrzuci na rynek Nintendo NX. Firma zdecydowała się opóźnić te przyjemności i według najnowszych przecieków ta decyzja jest spowodowana wirtualną rzeczywistością. Dziennikarze Digitimes donoszą, że przełożenie premiery na początek 2017 roku jest spowodowane zwiększeniem liczby dostępnych startowych tytułów oraz wprowadzeniem do konsoli wsparcia VR.

Warto w tej sytuacji przypomnieć, że według ostatnich plotek NX ma być hybrydą małej i dużej konsoli. Jeśli ta wiadomość zostanie potwierdzona, to Nintendo może dodać funkcję wirtualnej rzeczywistości do mniejszego urządzenia – podobnie jak teraz działa między innymi Gear VR czy Google Cardboard.

Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, ale powinniśmy traktować tę plotkę jako ciekawostkę. Jeśli Nintendo również wyruszy do podboju wirtualnej rzeczywistości, to w przyszłym roku wszyscy najważniejsi gracze na rynku będą oferować graczom VR.  

Źródło: http://uploadvr.com/report-nintendo-nx-vr-compatible/

Tagi: