Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2016 16:16
Poznaliśmy drugą oficjalną grę na Nintendo NX. Zapowiedziano RISE: Race The Future
1381V

Poznaliśmy drugą oficjalną grę na Nintendo NX. Zapowiedziano RISE: Race The Future

Nintendo nadal oficjalnie nie przedstawiło swojej nowej konsoli, ale deweloperzy nie tracą czasu. Studio VD-DEV postanowiło zapowiedzieć RISE: Race The Future i gra zmierza również na Nintendo NX. 

RISE: Race The Future to zręcznościowe wyścigi przygotowany przez studio VD-DEV, autorów IronFall: Invasion. Twórcy umiejscowili wydarzenia w niedalekiej przyszłości i przygotowali dla samochodów specjalistyczną technologię, dzięki której pojazdy mogą ścigać się po każdym terenie – nawet na wodzie. Gra została zapowiedziane na następujące platformy: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo NX, Nintendo Wii U, Nintendo 3DS i komputerach osobistych.

Nie jest pewnie dla nikogo wielkim zaskoczeniem, że na liście pojawia się Wii U oraz 3DS, ale już logo NX to miła ciekawostka. Jak widać nie wszyscy deweloperzy mają problem z otrzymaniem od Big N niezbędnych informacji dotyczących konsoli i już nawet powstają gry na tę platformę.

Studio potwierdziło współpracę z profesjonalnym projektantem motoryzacyjnym Anthonym Jannarellym, który w przeszłości stworzył już prezentacje wielu super-samochodów.  W tytule pojawi się między innymi standardowy Arcade Mode oraz History Mode – ten drugi wariant zabawy będzie polegał na odblokowywaniu futurystycznych samochodów. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: