Pillars of Eternity II w produkcji! Założyciel Obsidian Entertainment wspomniał o grze na Digital Dragons 2016
Na właśnie odbywającym się Digital Dragons 2016 pojawili się cenieni deweloperzy z całego świata. Wśród zaproszonych gości jest Feargus Urquhart – dyrektor generalny i założyciel Obsidian Entertainment – który potwierdził, że jego zespół pracuje nad Pillars of Eternity II.
Pillars of Eternity to bez wątpienia jeden z najlepszych RPG-ów ubiegłego roku. Twórcy z Obsidian Entertainment postanowili stworzyć pozycję wraz z fanami i dzięki temu gra wylądowała na Kickstarterze. Niespełna 74 tysiące graczy wpłaciło 3,9 mln dolarów i dzięki temu powstała pozycja, która zebrała oceny na poziomie 89%.
Od ubiegłego roku pojawiały się przecieki, według których kontynuacja znajduje się w przygotowaniu, ale dopiero dzisiaj założyciel Obsidian Entertainment potwierdził plotki. Ruszyły prace nad grą, ale jeszcze musimy zaczekać na pełną zapowiedź, zwiastun i pierwsze szczegóły.
Twórcy ponownie spróbują swoich sił w akcji crowdfundingowej, ponieważ Feargus Urquhart twierdzi, że taka forma pasuje do przygotowywanego projektu:
„Tak jak się domyślasz, wyszliśmy na przeciw Pillars of Eternity II. Jest to najprawdopodobniej produkcja, którą chcemy sfinansować dzięki crowdfundingowi. Sądzę, że spełniliśmy nasze obietnice w przypadku pierwszej odsłony i ludzie jeszcze raz będą nas wspierać, ponieważ nam ufają.”
Jest to bez wątpienia fenomenalna wiadomość dla sympatyków starszej szkoły RPG-ów, ponieważ Pillars of Eternity pokazało, że Obsidian Entertainment nadal potrafi przygotowywać wyśmienite produkcje.