SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2016 17:29
Sid Meier's Civilization VI zapowiedziane! Premiera w październiku
1228V

Sid Meier's Civilization VI zapowiedziane! Premiera w październiku

Długo musieliśmy czekać na tak pozytywną wiadomość dla sympatyków uniwersum Civilization. Twórcy właśnie potwierdzili przygotowanie nowej pozycji i gra zadebiutuje jeszcze w październiku! Zobaczcie pierwszy zwiastun oraz zapoznajcie się z przedstawionymi informacjami.

Sid Meier's Civilization VI to turowa gra strategiczna przygotowana przez studio Firaxis Games. W produkcji gracz staje na czele imperium, którym musi dowodzić przez wiele lat. Podczas rozgrywki śmiałek zostaje władcą, zakłada cywilizacje i przewodzi swoim ludem od czasów epoki kamienia. W trakcie rozgrywki należy toczyć wojny, zajmować się dyplomacją, walczyć ze znanymi, historycznymi przewódcami i rozwijać kulturę.  

Najnowsza odsłona oferuje nowe spojrzenie na interakcje ze światem, ponieważ od teraz miasta rosną, co jest widoczne na mapie świata, a zajmowanie się badaniami technologicznymi i kulturowymi otwiera nowe możliwości. Twórcy zajęli się również dynamiczną dyplomacją, dzięki której relacje z innymi państwami będą stale się zmieniać, a ponadto do pozycji zostało zaimplementowane łączenie jednostek i dzięki temu opcji gracze mogą wzmacniać oddziały i dla przykładu do piechoty dołączyć siły przeciwpancerne.

Gra otrzymała również ulepszone zmagania w Sieci, a jednocześnie mnóstwo poradników. Autorzy chcą mieć pewność, że wszyscy zainteresowani odnajdą się w przedstawionych systemach i z tego powodu przygotowano liczne samouczki.

Gra trafiła do planu wydalniczego firmy Cenega i 21 października, czyli w dniu premiery, gracze kupią zlokalizowaną pozycję (polska i angielska wersja do wyboru).  

Christoph Hartmann, prezes firmy 2K, postanowił skomentować zapowiedź

„Gry z cyklu Sid Meier’s Civilization już od 25 lat uważa się za definiujące gatunek gier 4X. Nie ma lepszego sposobu na uczczenie srebrnej rocznicy naszej najdłużej żyjącej marki, niż stworzenie długo oczekiwanej Sid Meier’s Civilization VI, które zapewni najbardziej szczegółowe, najpiękniejsze i najbardziej kompletne doświadczenie, jakie kiedykolwiek udało nam się zawrzeć w grze Civilization”.

Kilka słów dodał również Ed Beach, główny projektant z firmy Firaxis Games:

„Sid Meier’s Civilzation VI oparte jest na niezmiennych fundamentach serii Civilization, do których dodaliśmy mnóstwo nowych ekscytujących elementów. Wizualny wygląd gry zainspirowany został mapami i narzędziami z ery odkryć geograficznych, wprowadziliśmy również wiele kluczowych zmian w rozgrywce, takich jak rozrastające się miasta i aktywne odkrycia, dzięki czemu Sid Meier’s Civilization VI zaoferuje równocześnie zupełnie nowe doświadczenie i wszystko to, co sprawia, że seria Civilization jest tak wyjątkowa.”

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 2k games cenega firaxis games sid meier's civilization vi zapowiedź

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Sid Meier's Civilization VI
  • Platformy:  PC 
  • Data premiery - Polska: 21.10.2016
  • Napisy
  • od lat 12 przemoc
Miesięcznik PSX Extreme