Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 27.04.2016 10:58
Sony przyznaje - wczesne kopie Uncharted 4 zostały skradzione podczas transportu
2054V

Sony przyznaje - wczesne kopie Uncharted 4 zostały skradzione podczas transportu

Premiera najnowszych przygód Nathana Drake'a dopiero za dwa tygodnie, a tymczasem pojawiają się w sieci głosy, że niektórzy gracze na zachodzie już mają swoje kopie. Sony wystosowało właśnie oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Znajdziemy je na oficjalnym blogu PlayStation. Wpis wystosowany został przez samego szefa Worldwide Studios - Yoshidę. Okazuje się, że Sony współpracuje w tej sprawie z policją, bowiem przedwczesne kopie pochodzą prawdopodobnie z kradzieży podczas transportu. Shuhei Yoshida prosi również o unikanie wszelkich spoilerów związanych z grą, bowiem historia w grach Naughty Dog zawsze stanowi bardzo ważną i integralną część całego doświadczenia. Zwraca uwagę, że cała ekipa bardzo ciężko pracowała nad tym, aby przygotować dla graczy najnowszą przygodę Nathana Drake'a i przedwczesny wyciek kopii może zepsuć zabawę wielu odbiorcom.

Shuhei zapewnia również, że Sony będzie starało się uchronić wszystkich przed potencjalnymi spoilerami aż do dnia premiery i będzie pracować nad odnalezieniem sprawców całego zamieszania.

Biorąc pod uwagę, że kopie te pochodzą z kradzieży, warto powstrzymać się od wcześniejszego nabywania gry, bo bierzemy w takim wypadku udział w przestępstwie.

Uncharted 4: Kres Złodzieja zagramy legalnie już 10 maja.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/27/uncharted-4-a-thiefs-ends-leaked-copies-were-stolen-while-in-transit/

Tagi: kontrowersje playstation shuhei yoshida Sony Uncharted uncharted 4: a thief's end Uncharted 4: Kres Złodzieja