Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2016 15:26
Nie oczekujcie Demon’s Souls Remastered. From Software pracuje nad nową marką
1247V

Nie oczekujcie Demon’s Souls Remastered. From Software pracuje nad nową marką

Hidetaka Miyazaki jeszcze przed premierą Dark Souls III zapowiedział, że ta produkcja zakończy serię Dark Souls, ponieważ jego zespół zamierza zająć się innymi projektami. Wiele na to wskazuje, że autorzy dotrzymają słowa, ponieważ już rozpoczęły się prace nad nową pozycją From Software. 

Dark Souls III osiągnęło spektakularny sukces, ale możemy mieć pewność, że przynajmniej w najbliższym czasie nie usłyszymy informacji o Dark Souls IV. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się Hidetaka Miyazaki, czyli reżyser ostatniej odsłony oraz Bloodborne, a zarazem szef From Software.

Twórca podkreślił, że aktualnie nie możemy wyczekiwać na jakiekolwiek informacje na temat kontynuacji serii Dark Souls:

„Dark Souls będzie posiadać, podobnie jak poprzednie odsłony, kilka DLC. Ale nie mamy absolutnie żadnego planu dotyczącego sequeli, spin-offów, czy też innych kontynuacji.  Jednak nie mogę powiedzieć, że możliwość wynosi 0%.”

Miyazaki wyjaśnił, że choć w najbliższym czasie nie możemy się spodziewać jakiekolwiek pozycji z uniwersum Dark Souls, to trudno powiedzieć, co przyniesie przyszłość:

„Dla przykładu, jeśli jeden z deweloperów From Software przyjdzie do mnie za pięć lat i będzie mnie błagał „stwórzmy nową odsłonę Dark Souls”, to nie wykluczam rozpoczęcie prac nad nowym projektem.”

Należy jednak zaznaczyć, że twórcy rozpoczęli już projektowanie nowej marki, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy żadnych szczegółów na temat IP:

„Aktualnie jest jednak pewne, że dla mnie Dark Souls jest zakończone. Zamiast tworzyć kolejną kontynuację, myślę, że nadszedł czas, by zrobić krok w nowym kierunku. Prace nad nowym IP już zostały rozpoczęte.”

Od wielu tygodni stale w Sieci pojawiają się plotki o Demon's Souls Remastered, ale prawdopodobnie gra nigdy nie zadebiutuje. From Software chce się skupiać na nowych wyzwaniach. Słowa Miyazakiego choć nie są jednoznaczne, to jednak trudno oczekiwać, by ta gra mogła zadebiutować w najbliższym czasie:

„Chcemy tworzyć nowe rzeczy.”

Źródło: http://wccftech.com/dark-souls-3-director-started-working-ip-demons-souls-sequel-remaster/

Tagi: bloodborne dark souls iii demon's souls hidetaka miyazaki