Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 26.04.2016 11:29
DONTNOD ostrzega - "w grze Vampyr jesteś przegrany już na samym początku"
1233V

DONTNOD ostrzega - "w grze Vampyr jesteś przegrany już na samym początku"

Autorzy Life is Strange ciężko pracują nad swoją nową produkcją opowiadającą o życiu wampira. Jeden z producentów gry zdradził parę szczegółów o swoim projekcie.

Vampyr od francuskiego studia DONTNOD zapowiada się na niezwykle ciekawą grę, w której zabijanie nie jest jedynie narzędziem. Za każdym razem, gdy odbierzemy komuś życie, będziemy musieli mierzyć się z konsekwencjami naszej decyzji. Przyjmiemy w grze rolę prawdziwej bestii, której historia niekoniecznie musi skończyć się dobrze.

Stéphane Beauverger - jeden z twórców pracujących nad grą zwrócił uwagę na to, że gracze będą musieli naprawdę wczuć się w rolę wampira, który od samego początku stoi na przegranej pozycji. Jest to w końcu człowiek, który przeklęty został na wieki, a żeby przetrwać musi odbierać życie innym. Według dewelopera jest to bardzo interesujący koncept, ponieważ jako jeden z niewielu klasycznych potworów, wampir jest w pełni świadomy swoich czynów.

Jako wampir staczasz się tylko głębiej i głębiej. Prosto do piekła. Nie ma przed tym ucieczki. Jesteś stracony od samego początku. Możesz jedynie zdecydować o prędkości z jaką będziesz spadał w dół. Odbierasz życie. Zabijasz kogoś. To jest morderstwo. Już wiemy, że nasza gra otrzyma kategorię wiekową M. Mieliśmy na to nadzieję. Chcemy opowiedzieć dojrzałą historię o wampirach, nieśmiertelności, honorze i odpowiedzialności.

Stwierdził w rozmowie Beauverger.

Źródło: http://www.examiner.com/article/dontnod-talks-vampyr-you-are-doomed-from-the-very-beginning

Tagi: vampyr dontnod