Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2016 20:54
Roboty, potwory i miecze? Zobaczcie pierwszą rozgrywkę i nowe screeny z ELEX
1618V

Roboty, potwory i miecze? Zobaczcie pierwszą rozgrywkę i nowe screeny z ELEX

ELEX to nowa marka twórców serii Gothic oraz Risen, która zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych w 2017 roku. Autorzy z Piranha Bytes przedstawiają pozycję na wybranych pokazach i dzięki temu możemy spojrzeć na pierwszą rozgrywkę. Studio przedstawiło również kilka nowych screenów. 

ELEX to nadal spora niewiadoma i pewnie dopiero na E3 otrzymamy konkretne informacje oraz szczegóły, ale poniższy materiał przedstawia dość zaskakującą rozgrywkę. Tak, to nadal „gra twórców Gothica i Risen” i nawet ten krótki fragment pokazuje, że autorzy nie uciekają od swoich klimatów.

Mam jednak wrażenie, że połączenie mieczy, potworów i całej futurystycznej technologii wygląda dość nietypowo. Nie zamierzam się źle nastawiać, bo nie oceniam książki po zaledwie reklamie na przystanku autobusowym, ale jest to dla mnie dziwne połączenie.

W grze otrzymamy pełną swobodę i nieograniczoną możliwość eksploracji świata (bez ekranów wczytywania i podziału na stref), a podczas rozgrywki zmierzymy się z najróżniejszymi bestiami i może właśnie w tym miejscu autorzy będą szukać swojej szansy? Nie możemy zapomnieć, że przedstawione uniwersum ma żywo reagować na nasze działania.

Co sądzicie o bieganiu za potworami z mieczem i wykorzystywaniu jednocześnie plecaka odrzutowego? ;)

Źródło: http://gamingbolt.com/gothic-and-risen-developers-new-game-elex-gets-new-screenshots

Tagi: Elex gameplay nordic games piranha bytes screeny