Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2016 17:03
Kupujesz konta z grami na Allegro? Możesz mieć problem z policją
7327V

Kupujesz konta z grami na Allegro? Możesz mieć problem z policją

Od wielu miesięcy na Allegro można kupić konta Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live z już zainstalowanymi grami. Policja dotychczas nie interesowała się tą sytuacją, jednak wiele na to wskazuje, że wkrótce podobne aukcje mogą zniknąć z Sieci. 

Redakcja serwisu Bezprawnik.pl otrzymała informacje od swojego czytelnika, który musiał stawić się na policję. Gracz swego czasu kupił konto Steam z zainstalowanymi grami i z tego powodu został wezwany na komisariat w charakterze świadka. To oczywiście jeszcze nie jest wielki problem dla samego zainteresowanego, ale w całej Polsce przesłuchiwani są klienci, którzy mieli okazję nabyć podobne produkty.

Aktualnie policja zajmuje się sprzedawcą, któremu zapewne zostaną postawione zarzuty naruszenia praw autorskich, jednak warto wiedzieć, że nawet kupujący mogą mieć problem. W Polsce oprogramowanie użytkowe nie należy do przedmiotów dowolnego użytku i z tego powodu nawet świadomy nabywca może liczyć się z pewnymi nieprzyjemnościami.

To oczywiście sytuacja hipotetyczna – aktualnie pojawiły się małe sygnały o zajęciu się przez policję sprzedawcami – ale warto o tym pamiętać. Na portalu Bezprawnik.pl wypowiedział się jeden z użytkowników, który miał spory problem ze sprzedażą PlayStation Portable GO:

"Gdzieś rok temu na Allegro chciałem sprzedać konsolkę PlayStation PSP GO. Nie przyszło mi na myśl ze sprzedając ją z juz zainstalowanymi grami kupionymi przeze mnie na PSN ale nie z dostępem do konta zostałem obudzony z samego rana przez policję, musiałem wszystkie gry które były zainstalowane albo usunąć albo pokazać dowody zakupu w serwisie, plus oczywiście "standardowe" przeglądnięcia całej kolekcji pudełkowych gier na półce..miałem ich z 200 (ps3,ps4, PC ) no i " czy mam dowody zakupu". Konsolkę mam do dziś. Nie wiedziałem a raczej nie zdawałem sobie sprawy, ze robię coś niezgodnego z prawem ? "

Co sądzicie o tej sytuacji – policja powinna raz na zawsze zakończyć sprzedaż kont z zainstalowanymi grami na Allegro?  

PC

HQD5-RZWU-PCNV-9Q6R-FGGM

Źródło: https://bezprawnik.pl/konto-steam-allegro-policja/

Tagi: janusze biznesu playstation store steam xbox live