Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2016 19:30
From Software bezpodstawnie banuje graczy w Dark Souls III? Twórcy zbadają sprawę
1303V

From Software bezpodstawnie banuje graczy w Dark Souls III? Twórcy zbadają sprawę

Japończycy z From Software nie zamierzają tolerować oszustów na serwerach Dark Souls III, ale podobno niektórzy gracze zostają zbanowani bez większych podstaw. Klienci zgłaszają problemy, ponieważ zakaz jest jednoznaczny z wyrzuceniem na „gorsze serwery”. 

Japończycy z From Software mają spory problem. Część zbanowanych graczy informuje, że ich kara jest bezpodstawna, ponieważ wcześniej nie dopuścili się żadnych niedozwolonych czynów. Twórcy oczywiście zamierzają zbadać sprawę, jednak aktualnie niektórzy klienci nie mogą w spokoju grać w Sieci.

Ban w przypadku gier z serii Souls jest problematyczny, ponieważ zawodnicy za swoje złe wyczyny są wrzucani na inne serwery, na których… Znajdują się sami oszuści. Tam wszyscy zainteresowani mogą dowolnie szkodzić i nikt nie przejmuje się ich losem.

Jednak tak jak wspomniałem – niektórzy „wyrzuceni” czują się pokrzywdzeni, ponieważ według ich zeznań, nigdy wcześniej nie złamali regulaminu pozycji. Problem występuje aktualnie wyłącznie na komputerach osobistych, więc jeśli gracie na PlayStation 4 lub Xbox One, to nie musicie obawiać się o naganę.

Autorzy będą teraz sprawdzać każde zgłoszenie, ale oczywiście sytuacja nie zostanie rozwiązana w przeciągu najbliższych kilku godzin. Warto wiedzieć, że nawet przeinstalowanie Dark Souls III nic nie daje, ponieważ From Software zabezpieczyło się przed takimi praktykami i napomnienie jest nałożone na konto Steam. 

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/from-software-is-investigating-alleged-unfair-dark-souls-3-bans/0165899

Tagi: ban dark souls iii From Software namco bandai