Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.04.2016 21:30
Nie obawiajcie się o długość historii z Mafia III. Twórca wspomina o rozgrywce na wiele godzin
1637V

Nie obawiajcie się o długość historii z Mafia III. Twórca wspomina o rozgrywce na wiele godzin

Mafia III zadebiutuje na rynku już w październiku i deweloperzy mogą teraz małymi krokami przygotowywać nas na przygodę. W najnowszej wypowiedzi Haden Blackman przybliżył temat długości historii i podobno w tym przypadku nie będziemy marudzić. 

Dokładnie 7 października poznamy nową opowieść z serii Mafia. Długo czekaliśmy na trzecią część, ale deweloperzy są bardzo pewni swego. Dyrektor studia Hangar 13 – Haden Blackman – podkreślił, że istotnym elementem przygotowanej opowieści jest jej spora odtwórczość, ponieważ w przygodzie pojawia się kilka sekwencji, które wpłyną na dalsze losy wydarzeń:

„Nie mówimy jeszcze o dokładnych godzinach, chociaż ja też kończę gry w 100%. Mamy treści na wiele, wiele, wiele godzin. Mam nadzieję, że ludzie chętnie będą poznawać opowieść jeszcze raz i zobaczą rzeczy, których wcześniej nie widzieli. Liczę, że gracze będą chcieli wrócić i szukać tych małych, ukrytych sekretów.”

W przypadku pozycji możemy mieć pewność, że to właśnie gracz będzie tworzył opowieść i podejmował trudne decyzje:

„Chciałem przygotować produkcję, która będzie kładła nacisk na to, że gracz jest współautorem doświadczenia. W Hangar 13 mamy slogan, że historia każdego gracza jest wyjątkowa.”

Są to bez wątpienia dobre słowa, ponieważ w pozycji zabraknie trybu sieciowego. Aktualnie deweloperzy nie wspominali o zmaganiach multiplayer, więc możemy oczekiwać wyłącznie rozbudowanej historii. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/mafia-3-is-hours-and-hours-and-hours-long-dev-says/1100-6438970/

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia III