Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2016 17:02
Pierwsze MMO VR wygląda zaskakująco. Zobaczcie testy Sword Art Online: The Beginning
1005V

Pierwsze MMO VR wygląda zaskakująco. Zobaczcie testy Sword Art Online: The Beginning

W lutym otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Sword Art Online: The Beginning, czyli produkcji, w której gracze będą mogli dosłownie wsiąknąć w wirtualny świat. Gra jest właśnie testowana przez Japończyków i dzięki temu możemy spojrzeć na pierwszy materiał z tego MMO dla wirtualnej rzeczywistości.

Japoński oddział IBM postanowił przygotować dość ambitny projekt. Twórcy przygotowują grę dla wirtualnej rzeczywistości w uniwersum Sword Art Online, ale nie będzie to zwykły RPG. Autorzy postawili na MMO, czyli pozycję, w której pobiegamy po świecie z innymi graczami.

Właśnie trwają testy tego intrygującego projektu i wygląda to dość… Zaskakująco. Autorzy zdecydowali się nie przygotowywać żadnych kontrolerów, ponieważ gracze będą sterować bohaterem za pomocą swojego ciała.

Dzieło nadal znajduje się w bardzo wczesnej fazie projektowania, ale trzeba przyznać, że deweloperzy mierzą wysoko. Jeśli ta pozycja będzie działać, to niektórzy gracze dosłownie wsiąkną w świat SoA… W sumie to idealne uniwersum do takich projektów. 

Co sądzicie o tym pomyśle? 

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay ibm japan sword art online: the beginning