Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2016 18:31
Zapowiedziano Sword Art Online: The Beginning, czyli MMO dla wirtualnej rzeczywistości
1610V

Zapowiedziano Sword Art Online: The Beginning, czyli MMO dla wirtualnej rzeczywistości

Seria Sword Art Online ma na świecie miliony fanów, więc nikogo nie powinno dziwić, że deweloperzy bardzo chętnie przygotowują nowe produkcje z tej serii. Dzisiaj w Japonii zapowiedziano bardzo nietypowy projekt, ponieważ gra będzie przedstawicielem gatunku MMO, a jednocześnie pozwoli na rozgrywkę z goglami VR na głowie. 

Sword Art Online: The Beginning to gra z gatunku MMO oparte o znane uniwersum SAO. Podczas zmagań należy wykorzystywać gogle VR, dzięki którym można doświadczyć przygotowanej rozgrywki na zupełnie nowym poziomie.

Pozycja została zapowiedziana przez IBM Japan i jest określana jako wielka rewolucja w świecie gier. Twórcy postanowili oprzeć całą rozgrywkę na wirtualnej rzeczywistości i tytuł będzie wspierał PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive. Trudno aktualnie przewidzieć na czym będzie polegać zabawa, ale deweloperzy wspominają o pełnej możliwości tworzenia otoczenia.  

W marcu koncepcja zostanie sprawdzona przez testerów, więc możliwe, że w późniejszym terminie otrzymamy więcej konkretów. Dzisiaj możemy dodatkowo spojrzeć na pierwszy zwiastun. 

Źródło: http://gematsu.com/2016/02/ibm-japan-announces-sword-art-online-virtual-reality-project

Tagi: ibm japan sword art online sword art online: the beginning zapowiedź