Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2016 18:31
Nowa gra MercurySteam to Raiders of the Broken Planet. Historię poznamy w odcinkach
1245V

Nowa gra MercurySteam to Raiders of the Broken Planet. Historię poznamy w odcinkach

Twórcy Castlevania: Lords of Shadow od kilku miesięcy zapowiadali prace nad nową produkcją. W ostatnich tygodniach deweloperzy podgrzewali atmosferę, ale dłużej nie musimy czekać. Studio zaprezentowało Raiders of the Broken Planet.

W 2011 roku MercurySteam poinformowało, że nie zamierza dalej pracować nad kolejnymi odsłonami serii Castlevania. Deweloperzy od kilku lat tworzy nową markę, która właśnie została zaprezentowana.  ​

Raiders of the Broken Planet to sieciowa gra przygotowywana na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste. Twórcy włączyli stronę, zaprosili do testów beta, ale tak naprawdę nie otrzymaliśmy żadnych konkretów. Wiele na to wskazuje, że autorzy tworzą strzelankę nastawioną na rozgrywkę multiplayer. Na szczegóły musimy zaczekać, ale zainteresowanych zapraszamy na witrynę, gdzie możecie zapisać się do testów.

Możemy mieć tylko nadzieję, że nie będzie to kolejna MOBA, bo choć sam uwielbiam ten gatunek, to jednak w ostatnim czasie niemal każda duża firma stara się przygotować niemal identyczny tytuł…  

Warto na pewno przypomnieć, że według oficjalnych informacji MercurySteam pracuje aktualnie nad 2-3 dużymi tytułami AAA… Oby kolejne projekty przynajmniej w małym stopniu przypominały Lords of Shadow.

[Aktualizacja #1]

Firma w końcu wrzuciła do Sieci oficjalną zapowiedź. Tak przedstawiają się szczegóły:

  • Gra zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One i PC.
  • Testy beta są zaplanowane na PC.
  • W konstelacji Lira znajdującej się lata świetlne od Ziemi leży Broken Planet. Dawno temu w tym miejscu mieszkańcy odkryli potężny surowiec nazwany Aleph. Od tego czasu planeta jest domem wszystkich międzygalaktycznych szumowin i przestępców, ponieważ wszyscy chcą zdobyć Aleph i kontrolować Wszechświat.
  • W trybie sieciowym weźmiemy udział w asymetrycznych zmaganiach 3 vs. 1.
  • Twórcy przygotowują również opowieść, ale historia trafi do graczy w odcinkach. 

W galerii znajdziecie nowe materiały z gry. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: