Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2016 17:31
No Man's Sky będzie ogromne. Gracze nie zwiedzą 99,9% wszystkich planet
1865V

No Man's Sky będzie ogromne. Gracze nie zwiedzą 99,9% wszystkich planet

Hello Games zapowiedziało w 2014 roku, że do No Man's Sky trafi dokładnie 18 446 744 073 709 551 616 planet. Twórcy nie zmienili decyzji dotyczącej rozbudowania produkcji i w konsekwencji gracze mają zwiedzić zaledwie 0,1% wszystkich dostępnych lokacji.

Deweloperzy No Man's Sky nie żartowali wspominając, że w tym tytule grając nawet wiele godzin możemy nigdy nie spotkać drugiego człowieka. Autorzy przygotowali ogromny świat, w którym obecność innego gracza ma być wyjątkowym zdarzeniem.

Sean Murray postanowił rozwinąć temat podczas dyskusji z dziennikarzem IGN i zapowiedział prawdziwą gratkę dla sympatyków odkrywania światów:

„Po wylądowaniu na planecie trafisz do miejsca, w którym jeszcze nikogo nie było. Nie możesz spojrzeć na YouTube’a, nie znajdziesz FAQ,  więc wszystko musisz odkryć na własną rękę. Dużą częścią odkrywania jest skanowanie stworzeń i gdy zrobisz to pierwszy raz, możesz nazwać napotkane okazy… To rzeczywiście trochę smutne,  ale jednocześnie niesamowite, że 99,9% planet w przestrzeni No Man’s Sky prawdopodobnie nigdy nie zostanie odwiedzone.”

Twórcy zdecydowali się przygotować generowany świat, w którym każda planeta, każde drzewko i każde zwierzę będzie kreowane losowo. Dzięki tej decyzji możemy szykować się na naprawdę ogromną produkcję. 

Źródło: http://gamingbolt.com/no-mans-sky-dev-99-9-percent-of-planets-probably-wont-be-visited

Tagi: Hello Games No Man's Sky sean murry