Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2016 15:06
Pierwsze sygnały o problemie z dostępnością PlayStation Vita. Konsola ostatecznie umiera?
1727V

Pierwsze sygnały o problemie z dostępnością PlayStation Vita. Konsola ostatecznie umiera?

Sony nie zadbało o odpowiednią bibliotekę gier dla PlayStation Vity i dla wielu graczy sprzęt już wiele miesięcy temu przestał mieć jakiekolwiek znaczenie. Prawdopodobnie nawet japońska korporacja postanowiła odstawić konsolę na boczny tor, ponieważ pierwsze sklepy informują o problemie z dostępnością urządzenia. 

Nie musicie się obawiać o dostęp do PlayStation Vity w Polsce, ale jeśli wybieracie się w najbliższym czasie na zakupy do Holandii, to możecie mieć problem. Kilka sklepów z tego kraju poinformowało swoich klientów, że urządzenie nie jest dostępne i… W najbliższym czasie nie można liczyć na poprawę sytuacji.

Największy sklep internetowy z tego kraju – Bol.com – posiada na stanie ostatnie egzemplarze, ale pracownicy firmy twierdzą, że „kończy się okres życia PlayStation Vita”. Zapewne podobne komunikaty będą pojawiać się w kolejnych krajach, w których sprzęt nie cieszy się odpowiednim zainteresowaniem.

Prawdopodobnie nie możemy liczyć na jakiekolwiek oficjalne stanowisko w tej sprawie, ale nikt nie powinien się specjalnie dziwić tej sytuacji. Sony skupia się teraz wyłącznie na PlayStation 4 oraz PlayStation VR. 

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1207378

Tagi: playstation 4 playstation vita Playstation VR ps vita sony