Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.04.2016 13:59
Bardzo dobry start Quantum Break. Gra jest najlepiej sprzedającym się nowym IP Microsoftu na Xbox One
1049V

Bardzo dobry start Quantum Break. Gra jest najlepiej sprzedającym się nowym IP Microsoftu na Xbox One

Remedy Entertainment może świętować. Microsoft rozsyła oficjalne informacje prasowe dotyczące sprzedaży Quantum Break. Produkcja zaliczyła bardzo dobry start na sprzęcie Amerykanów.

Microsoft od samego rana rozsyła informacje dotyczące sprzedaży Quantum Break. Produkcja  Remedy Entertainment została „najlepiej sprzedającym się nowym IP Microsoftu na tej generacji konsol”. Należy tutaj zaznaczyć, że ten wynik odnosi się wyłącznie dla pozycji przygotowywanych dla amerykańskiej korporacji. 

Sytuację skomentował Jon Edney, który wspomina, że pozycja przekroczyła oczekiwania:

„Jesteśmy zachwyceni, że Quantum Break zostało tak dobrze przyjęte przez fanów i krytyków, to jest świadectwo ciężkiej pracy, ambicji i zaangażowania zespołu Remedy, ponieważ produkcja przekracza oczekiwania.”

Niestety, nie otrzymaliśmy dokładnych wyników sprzedaży, ale pozycja na pewno cieszy się sporą popularnością. Deweloperzy z Finlandii mogą ze spokojem przyglądać się sytuacji i pracować nad kolejnymi projektami.

Pewnie w niedalekiej przyszłości Microsoft przedstawi dokładne dane produkcji – mnie najbardziej interesują  informację dotyczące sprzedaży na różnych platformach… Ciekawe jaki procent graczy skusiło się na projekt w edycji na komputery osobiste.

Źródło: http://www.videogamer.com/xboxone/quantum_break/news/quantum_break_is_microsofts_biggest-selling_new_ip_on_xbox_one.html

Tagi: Microsoft quantum break Remedy Entertainment