Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 11.04.2016 11:41
Evolution Studios uratowane! Codemasters wyławia twórców Driveclub
1428V

Evolution Studios uratowane! Codemasters wyławia twórców Driveclub

Nie tak dawno informowaliśmy was o przykrym rozstaniu się ojców gry Driveclub ze swoim wydawcą - Sony. Na całe szczęście nie jest to jeszcze koniec przygody Evolution z grami.

Codemasters zauważyło potencjał drzemiący w ekipie odpowiedzialnej za ekskluzywne dla platformy wyścigi i postanowiło zatrudnić cały zespół w niemal niezmienionej formie. Evolution Studios będzie teraz działało jako niezależny oddział Mistrzów Codu i mają stać się "brytyjską potęgą tworzącą gry wyścigowe". Ekipa doskonale wpisywać się będzie w nowy plan biznesowy klasyków gatunku, którzy od dłuższego czasu restrukturyzują się i wracają do swoich rajdowych korzeni.

W rozmowie z serwisem Gameindustry.biz, szef Codemasters - Frank Sagnier, powiedział, że bardzo ważna jest dla nich, jako wydawcy, indywidualność i wewnętrzna spójność Evolution Studios. Jest to grupa ludzi, która ma już wiele wspólnego doświadczenia w tworzeniu gier i ważne jest, aby pozostali integralną grupą. Oczywiście nie zabraknie również synergii i wymiany pomysłów pomiędzy obiema firmami, Codemasters zależy jednak najbardziej na tym, aby twórcy Driveclub otrzymali przede wszystkim możliwość do realizacji własnych pomysłów.

Życzymy powodzenia pod skrzydłami nowego wydawcy! 

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-04-05-evolution-studios-joins-codemasters-hocking-becomes-vp-of-product

Tagi: Codemasters driveclub Evolution Studios