Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 11.04.2016 12:00
Czy Dark Souls III na PC wygląda dużo lepiej niż na konsolach? Digital Foundry bada temat
1170V

Czy Dark Souls III na PC wygląda dużo lepiej niż na konsolach? Digital Foundry bada temat

Premiera trzeciej części arcytrudnej serii od From Software już jutro. Tymczasem ekipa Digital Foundry wzięła pod lupę pecetową wersję gry i porównała ją do konsolowych.

From Software wsławiło się niestety problematycznymi pecetowymi portami swoich gier. Na szczęście zespół wziął się w garść i wygląda na to, że wreszcie mamy do czynienia z dobrą wersją na blaszaki. Czy jedna ze względu na możliwości PC, ten port wyróżnia się graficznie spośród wszystkich wersji?

Okazuje się, że nie aż tak bardzo. Mamy oczywiście do czynienia z pełnymi 60 klatkami na sekundę, co dla wielu graczy będzie miało ogromne znaczenie podczas zabawy. Znaczną poprawę widać również podczas obracania kamery, gdy w trakcie rozmycia tła występują mniej artefaktów. Poza tym jednak, wersja PC jest praktycznie identyczna z konsolowymi. Jeżeli spodziewaliście się ogromnego skoku jakościowego w stosunku do PS4 albo Xboksa One, to poczujecie się zawiedzeni.

Warto jednak pamiętać, że, mimo wszystko, gra działa bez zająknięcia i jest to najlepszy port jaki From Software przygotowało do tej pory.

Źródło: https://youtu.be/NE9nONBpdc0

Tagi: dark souls 3 dark souls iii digital foundry porównanie graficzne