Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2016 17:32
Ekipa Graj Po Polsku przygotowała spolszczenie FireWatch!
2373V

Ekipa Graj Po Polsku przygotowała spolszczenie FireWatch!

Firewatch to bardzo ciekawa produkcja studia Santo Campo, jednak gra w dniu premiery nie zaoferowała klientom polskich napisów. Zespół Graj Po Polsku postanowił naprawić niedopatrzenie twórców i przygotował stosowne spolszczenie. 

Graj Po Polsku to zespół, który od wielu lat zajmuje się spolszczeniami gier. Twórcy ostatnie tygodnie spędzili na przygotowaniu polskich napisów do Firewatch i dzięki temu gracze na komputerach osobistych mogą zapoznać się z przetłumaczonym tytułem.

Autorzy poinformowali, że oprócz warstwy tekstowej, zespół zajął się również grafikami i przygotowano około 120 materiałów. W trakcie tłumaczenia przedstawiciele Graj Po Polsku zdecydowali również przetłumaczyć nazwy własne, ponieważ w grze pojawia się ich sporo.

Stosowne pliki znajdziecie w tym miejscu. Oczywiście spolszczenie działa wyłącznie na komputerach osobistych, a ponadto musicie posiadać zaktualizowaną wersję produkcji.

Ciekawostką na pewno jest informacja, że Graj Po Polsku kontaktowało się z Santo Campo, by udostępnić pracę szerokiej publiczności, ale deweloperzy mają problem z polskimi znakami… Na szczęście grupa sympatyków pokonała te niedogodności. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Firewatch graj po polsku santo campo