Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2016 19:26
Na jakiej platformie Quantum Break wygląda lepiej? Gracze informują o sporych problemach edycji na PC
1487V

Na jakiej platformie Quantum Break wygląda lepiej? Gracze informują o sporych problemach edycji na PC

Najnowsze dzieło Remedy zadebiutowało dzisiaj na dwóch platformach, więc w Sieci pojawiło się specjalne porównanie edycji na Xboksa One z wersją na PC. Ponadto, gracze informują o sporych niedogodnościach związanych z wersją na komputery osobiste.  

W Sieci pojawiły się już specjalne porównania, które pokazują jakość grafiki na Xboksa One i komputery osobiste. Gra w obu edycjach wygląda dobrze – mnie nadal razi wykorzystany przez deweloperów filtr, ale przedstawiony materiał skupia się włącznie na ukazaniu różnić w edycjach.

Wielu graczy sięgnęło po tytuł w wersji na PC i podobno Remedy nie dopieściło swojego dzieła w tym wydaniu. Produkcja to podobno czysty port, w którym zabrakło klawisza wyłączającego pozycję… Dzieło na konsole nie potrzebuje takich elementów, a najwidoczniej deweloperzy po prostu o tym zapomnieli. Aktualnie wyłączenie projektu jest możliwe wyłącznie za pomocą kombinacji klawiszy ALT+F4.

Warto jednak zaznaczyć, że pod względem optymalizacji nie możemy mówić o arcydziele, bo według dostępnych informacji opowieść przy niskich ustawieniach nie śmiga nawet w stałych 30 klatkach na sekundę na karcie graficznej GTX980. Redakcja wccftech.com wspomina, że nawet przy bardzo mocnym komputerze (i7 3770 CPU, 16GB RAM oraz 2xGTX 980Ti) trudno wyciągnąć z tytułu 60 fps-ów. Przy włączonej opcji GSYNC (technologia do monitorów gamingowych) rozgrywka zamienia się w pokaz slajdów. Dziennikarz narzeka również na rozmyte tekstury i spory aliasing.

Twórcy pewnie pracują teraz nad stosownymi łatkami, ale aktualnie sytuacja nie wygląda najlepiej. Na zakończenie przypomnę, że wszyscy klienci Quantum Break na Xboksa One otrzymają kody na wersję na PC.

Źródło: http://wccftech.com/quantum-break-pc-disappointment-microsoft/

Tagi: Microsoft pc quantic dream Remedy Entertainment xbox one