Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2016 17:05
Evolution Studios zamknięte! Twórcy Driveclub muszą szukać pracy
2701V

Evolution Studios zamknięte! Twórcy Driveclub muszą szukać pracy

Nie mamy najlepszych informacji dla wiernych fanów serii MotorStorm. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie o zamknięciu Evolution Studios. Deweloperzy w ostatnim czasie wydali Driveclub.[UPDATE]

Evolution Studios jest znane między innymi z serii MotorStorm, ale deweloperzy mieli przygotować na premierę PlayStation 4 nową markę. Driveclub zaliczył sporo problemów, dwukrotnie opóźniono debiut tego tytułu, a w dodatku wersja dla subskrybentów PlayStation Plus trafiła do graczy zdecydowanie za późno.

Zespół już w zeszłym roku został zmniejszony o 55 pracowników, ale Sony właśnie potwierdziło, że postanowiło oficjalnie zamknąć Evolution Studios. W oficjalnym komunikacie pojawia się wzmianka o „ocenie wszystkich projektów”:

„Dokonaliśmy przeglądu i oceny wszystkich bieżących projektów i planów na krótki oraz średni okres, a następnie postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian w europejskich strukturach. W rezultacie, podjęto decyzję o zamknięciu Evolution Studios.”

Sony potwierdziło, że postara się pomóc wszystkim pracownikom i część z deweloperów trafi do innych zespołów japońskiej korporacji. Jeśli natomiast twórcy nie będą mogli dołączyć do wewnętrznych formacji SCE Worldwide Studios, to firma pomoże w znalezieniu pracy autorom między innymi Driveclub

Aktualnie nie otrzymaliśmy informacji na temat dalszych losów serii Driveclub. Warto przypomnieć, że Evolution Studios pracowało nad specjalną wersją pozycji przeznaczoną dla PlayStation VR. Miejmy nadzieję, że marka nie umrze, bo po początkowych problemach, twórcy postawili pozycję na nogi i systematycznie przygotowywali fantastyczną zawartość.

 

[Aktualizacja #1]

Sytuację skomentował dyrektor kreatywny Driveclub – Paul Rustchynsky – który pracował w zespole od 12 lat:

„Zanim wyloguję się i zrobię sobie przerwę, by spędzić trochę czasu z rodziną, chciałbym powiedzieć kilka słów. Po pierwsze, wielkie, wielkie podziękowania dla wszystkich fanów, którzy wspierali Evo przez cały czas. Nie osiągnęlibyśmy tyle bez Was!

Dziękuję Sony, które pomogło Evo stać się jednym z najlepszych zespołów pracujących nad grami wyścigowymi. Tworzenie produkcji jako studio first party było dla nas fantastycznym doświadczeniem. Na końcu, ale nie najmniej: dziękuję całemu zespołowi. To był prawdziwy zaszczyt móc pracować z tak utalentowanymi, pełnymi pasji i zdeterminowanymi ludźmi.

Mam nadzieję, że dołączycie do mnie w świętowaniu, weźmiecie pady, załączycie ulubioną grę Evo i przejedziecie zwycięskie okrążenie.”  

 

 

[Aktualizacja #2]

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2016-03-22-sony-confirms-closure-of-evolution-studio

Tagi: driveclub Evolution Studios motorstorm playstation 4 sony