Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.02.2016 16:05
The Surge będzie niczym Dark Souls w klimacie science-fiction? Poznajcie szczegóły
1310V

The Surge będzie niczym Dark Souls w klimacie science-fiction? Poznajcie szczegóły

Twórcy Lords of the Fallen pracują nad The Surge od wielu miesięcy. Studio dotychczas nie zdradzało wielu szczegółów, ale dzisiaj możemy zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi pozycji. Wiele na to wskazuje, że autorzy kontynuują przygotowanie „gry podobnej do Dark Souls”, ale tym razem znacząco zmieniają klimat wydarzeń. 

Deck 13 zaprosiło do swojej siedziby kilku dziennikarzy i dzięki temu możemy zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi The Surge. W grze najważniejszym elementem będzie walka, ale autorzy skupiają się na bardzo realistycznych zmaganiach. Gracze otrzymają możliwość atakowania wybranych części ciała:

„Cechą szczególną, którą przygotowaliśmy w naszym systemie walki jest możliwość ukierunkowania w czasie rzeczywistym ciosu na poszczególną część ciała. Chcemy umożliwić graczom większą kontrolę nad tym co robią. W konsekwencji możesz to wykorzystać na różne sposoby  – otrzymasz sporą przewagę atakując kończyny wroga, które nie są opancerzone. Jeśli atakujesz poszczególną część ciała, masz większy wpływ na rywalizacje i możesz szybciej pokonać wroga.”

Autorzy zapowiadają, że pojedynki nawet z najzwyklejszymi przeciwnikami mają sprawić problem, a podczas każdej walki będziemy szukać odpowiednich taktyk. W grze znajdziemy wiele broni, zbroi oraz dodatkowe implanty, które będziemy mogli wszczepić bohaterowi. Dodatki zaoferują typowe bonusy pokroju regeneracji zdrowia, zmienią nasz HUD, odrobinę obniżą poziom trudności, czy też obnażą słabości oponentów.

W grze mamy trafić do bardzo mrocznego świata, który zaoferuje rozbudowane zadania. Koniec z „idź, zbierz, oddaj”, a deweloperzy chcą zaoferować zainteresowanym zdecydowanie ciekawszą rozgrywkę. Interesująco zapowiada się również świat robotów owiany tajemnicą, ale na szczegóły uniwersum musimy jeszcze zaczekać.

Gra zadebiutuje w 2017 roku na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.   

Źródło: http://www.pcgamesn.com/the-surge/dont-call-the-surge-sci-fi-dark-souls

Tagi: Deck 13 the surge zapowiedź