Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.02.2016 14:11
Gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy'ego, to coś więcej niż pojedyncze produkcje - to całe uniwersum!
1170V

Gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy'ego, to coś więcej niż pojedyncze produkcje - to całe uniwersum!

Tom Clancy to zdecydowanie jeden z najsławniejszych pisarzy zajmujących się tematyką szpiegowską, wojenną i co nieco futurystyczną. Jego powieści, a także i zawsze zapadają w pamięć. Lecz czy zastanawialiście się, czy łączy je coś więcej poza autorem?

Okazuje się, że w sumie to tak - i to dosyć mocno. Jednakże mnogość dzieł, jakie wchodzą w skład tego świata, nazywanego przez niektórych Clancyverse, sprawia, że jakakolwiek próba zrozumienia jego chronologii i logiki, graniczy z cudem. 

Bo co niby może połączyć cykle Rainbow Six, Splinter Cell, H.A.W.X, Endwar i The Division? Różne czasy, miejscówki, style, a jednak coś mają ze sobą wspólnego.

Z okazji premiery najnowszego tytułu sygnowanego nazwiskiem zmarłego już pisarza, Kinguin postanowiło przyjrzeć się temu i nieco objaśnić nam zawiłość tego zagadnienia. A pomimo, że teoretycznie Dywizja nie jest bezpośrednio związana z poprzednimi seriami Ubi, to sam wydawca twierdzi, że do zrozumienia apokalipsy tejże produkcji, kluczowa jest znajomość Clancyverse.

Tagi: clancyverse kinguin rainbow six splinter cell tom clancy's the division Ubisoft